Kantor, kantory wymiany walut Zabrze

Za gąszczem leśnym, za borem – tak niegdyś tłumaczono nazwę miasta Zabrze. Taki dobór nazwy świadczy o tym, że tutejsze tereny należały do mocno zalesionych. Obecnie o takim stanie rzeczy mogą świadczyć liczne parki rozpościerające się w wielu zakątkach miasta. Zabrze przecinają szlaki turystyczne, wśród których znalazł się Szlak Zabytków Techniki oraz Szlak architektury drewnianej województwa śląskiego. Warty uwagi jest również Miejski Ogród Botaniczny, w którym część parkowa utrzymana jest w stylu ogrodów angielskich, a część botaniczna w stylu ogrodów francuskich.

Do zabytków godnych uwagi znajdujących się na terenie Zabrza należą m.in. Szyb „Maciej”, wieża ciśnień mającą nietypową jak dla tego typu obiektów architekturę, Skansen podziemny „Guido”, w którym można obejrzeć warstwową budowę skał z odciśniętą historią tektoniki. Tutaj również do dyspozycji turystów zostały oddane trzy poziomy kopalni do zwiedzania.  Najbardziej ciekawy wydaje się poziom 355, ponieważ tutaj podczas „szychty”, w roboczym, górniczym ubraniu, odwiedzający mogą  wcielić się w rolę górnika lub zwiedzać trasę po ciemku w ramach atrakcji „mroki kopalni”

Wiele osób przyjezdnych do Zabrza nie kieruje się walorami turystycznymi, a zamiłowaniem do sportu. To stąd wywodzi się polski klub piłkarski Górnik Zabrze, który kilkanaście razy zdobywał mistrzostwa Polski.

Turystom, którzy docierają do miasta zza południowej granicy zdecydowanie przydatne okażą się kantory w Zabrzu. Nigdzie niestety nie ma jeszcze możliwości dokonywania płatności obcą walutą, dlatego jej wymiana jest tak istotna. Kontakt do każdego kantoru w Zabrzu zostały zamieszczone w naszej bazie punktów walutowych wraz godzinami otwarcia.

Kantor, ulica, miasto
Centrum. Kantor, Wolności 271, Zabrze
Funt. Kantor wymiany walut, Wolności 292, Zabrze
Grzegorz Borończyk Kantor Wymiany Walut „FUNT”, Wolności 273, Zabrze
Kantor wymiany walut, Krasińskiego 8, Zabrze
Kantor wymiany walut, 3 Maja 43, Zabrze
Kantor wymiany walut, Zgrzebnioka 7, Zabrze
Korona. Kantor wymiany walut. Sekuła D., Goethego , Zabrze
Kubacki M. Kantor wymiany walut, Wolności 283, Zabrze
Mirosław Szabunia Firma Handlowo- Usługowa „SIEDEM”, Szczęść Boże 19of lok. 5, Zabrze

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy