Kantor, kantory wymiany walut Jaworzno

Na wyżynie śląskiej, w województwie śląskim, leży miasto Jaworzno. To stutysięczna miejscowość, która wzięła swoją nazwę od drzewa jawor będącego symbolem miasta. Jaworzno wchodzi w skład Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego.

W mieście znajdują się dwie aktywne kopalnie „Sobieski” i „Piłsudski” i trzy wyłączone już jakiś czas temu z użytku. Razem z trzema elektrowniami zapewniają wiele miejsc pracy dla tutejszych mieszkańców. Jaworzno znajduje się na zbiegu kilku szlaków komunikacyjnych. Nie tylko łatwo dojechać tu podróżując samochodem czy liniami kolejowymi, ale również korzystając licznych połączeń autobusowych.

Zwiedzając Jaworzno możemy zobaczyć charakterystyczne dla regionu śląskiego budynki po kolonii robotniczej, obiekty przemysłowe takie jak: huta szkła, budynek dawnej rzeźni, dworzec PKP. Dla osób chcących spędzić rekreacyjnie czas, Jaworzno zaprasza do krytej pływalni, hali widowiskowo-sportowej czy Zalewu Sosina powstałego po dawnym wyrobisku kopalni.

W północnej części miasta znajduje się Rezerwat Sasanek oraz Dolina Żabnika – rezerwat przyrody objęty ochroną. Cechą charakterystyczną Jaworzna jest nietypowy układ Rynku Głównego na planie trójkąta. W mieście znajduje się około 150 pomników i obelisków, które warto zobaczyć zwiedzając miasto.

Jeżeli potrzebujemy skorzystać z kantorów w Jaworznie, to z pewnością pomocna może okazać się przygotowana przez nas baza kantorów, a w jej składzie nie tylko dokładny adres, ale również telefon kontaktowy oraz godziny otwarcia punktów.

Kantor, ulica, miasto
Trela Krzysztof. PHW, Rynek Główny 4, Jaworzno

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy