Kantor, kantory wymiany walut Kłobuck

Jak mówi legenda nazwa miasta Kłobuck pochodzi od kłobuka, nakrycia głowy, które miało zostać odnalezione w miejscu, gdzie później założono osadę. Nie jest ona jednak potwierdzona, ponieważ w tej kwestii istnieje wiele hipotez, jednak do dziś na herbie miasta widnieje kłobuk – srebrny hełm na błękitnej tarczy.

To śląskie miasto wspiera rozwój aglomeracji częstochowskiej ze względu na swoje bliskie położenie względem Częstochowy. Do rozwoju gospodarczego miasta przyczyniły się kopalnie rud żelaza, oraz rolnictwo. Obecnie żelazo nie jest już wydobywane, jednak w dalszym ciągu rozwija się tutaj przemysł metalowy. Poza tym rozwija się również przemysł chemiczny, spożywczy, obuwniczy i drzewny.

W Kłobucku znajdziemy wiele ciekawych zabytków. Należy do nich Pałac w Zagórzu utrzymany w stylu neogotyckim, kościół świętych Marcina i Małgorzaty, a także sam układ urbanistyczny miasta charakteryzujący się czworokątnym rynkiem i odchodzącej od niego nieregularnej siatki ulic. Na listę zabytków została również wpisana łaźnia miejska znajdująca się przy ulicy Wieluńskiej.

Centrum miasta to głównie usługi: hotelarskie, gastronomiczne i finansowe. Nie brakuje tutaj kantorów Kłobuck, ani placówek bankowych. Dokładna lokalizacja kantorów w Kłobucku została podana w naszej bazie punktów walutowych.

Kantor, ulica, miasto
Kantor, Staszica 6, Kłobuck
Kantor wymiany walut, ks. kard. Wyszyńskiego 16, Kłobuck
Kantor wymiany walut, 11 Listopada 6, Kłobuck

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy