Kantor, kantory wymiany walut Mysłowice

Nad rzeką Przemszą, na Wyżynie Śląskiej znajduje się jeden z ośrodków konurbacji górnośląskiej – Mysłowice. Dogodne usytuowanie z większymi miejscowościami umożliwia ich rozwój z firmami znajdującymi się w Katowicach, Sosnowcu czy Jaworznie.

Jak głosi historia, miasto zostało założone przez rycerza Mysława, którego wizerunek znajduje się w herbie, i którego imię dało początek nazwie tejże miejscowości. Mysłowice ze względu ja swój industrialny charakter, a także różnorodną scenę rockową jest nazywane „polskim Manchesterem”. To stąd wywodzą się takie zespoły jak: Myslovitz, Penny Lane, Negatyw, Delons i inne. Rozwój przemysłu muzycznego sprawia, że miasto jest idealnym miejscem do organizowania festiwali. Odbywają się tutaj m.in. Festiwal Multimedialny Mediawave oraz AlterFest.

Turystyka miasta zawęża się do turystycznych szlaków rowerowych i spacerowych, a wśród nich: Szlak im. Mariana Kantora-Mirskiego, Szlak Hołdunowski, Szlak im. Ks. Jana Kudery, Szlak Wesołej Fali, Szlak Dolinki Murckowskiej.

W związku z faktem, że miasto w ciągu swoich dziejów często zmieniało swoją przynależność państwową i trafiało w ręce ościennych państw, jest bardzo chętnie odwiedzanym miejsce chociażby przez obywateli Czech. Ze względu na odmienność polskiej i czeskiej waluty i konieczność jej każdorazowej wymiany przez zagranicznych turystów w Mysłowicach licznie rozwijają się kantory Mysłowice. Dzięki ich funkcjonowaniu Czesi bez problemu mogą udać się na spontaniczny wyjazd do pobliskich Mysłowic. Gdyby jednak okazało się, że pojawią się problemu w zlokalizowaniu kantorów Mysłowice w naszej bazie podpowiemy, gdzie znajduje się najbliższy punkt i w jakich godzinach jest czynny.

Kantor, ulica, miasto
Agat, gen. Ziętka 104, Mysłowice
Agat. FPHU. Paul-Smolińska A. Paul S. sp.j., Mysłowice 26, Mysłowice
Dukat. Kantor wymiany walut, Katowicka 75, Mysłowice
F.p.h.u. Agat Agnieszka Paul-smolińska Szymon Paul Sp.j., Rynek 26, Mysłowice

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy