Kantor, kantory wymiany walut Pszów

Kościół z białym murem, czarnych oknach i złotym dachem zwieńczonym trzema wieżami zakończonymi krzyżami, a także złoty krzyż znajdujący się na błękitnej tarczy ze złotą obwódką to herb Pszowa. Pszów natomiast to miasto znajdujące się w województwie śląskim na Płaskowyżu Rybnickim. Niedaleko stąd do Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Radlina czy Wodzisławia.

Nazwa miejscowości prawdopodobnie wzięła się od nazwy „wieś psów”. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości otrzymujemy z XIII w., kiedy to Pszów uzyskał lokację jako wieś książęca na prawie niemieckim. Niestety mimo przekształcania się na przestrzeni wieków w miasto, Pszów nie może poszczycić się zbyt wieloma zabytkami. Nalezą do nich jedynie Bazylika Mniejsza pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XVIII w. oraz Kopalnia Anna, która działała jeszcze do 2012 r..

Mimo to w mieście nie zabrakło oferty usługowej dla mieszkańców i przyjezdnych. Znajdziemy tu liczne placówki bankowe, kantory Pszów, restauracje, hotele i wiele innych. Zainteresowanych lokalizacją kantorów w Pszowie zapraszamy do naszej bazy, gdzie znajdują się wszystkie dane teleadresowe.

Kantor, ulica, miasto
Gruszka-kulig Elżbieta, Miarki 134, Pszów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy