Kantor, kantory wymiany walut Radzionków

W południowej Polsce, w województwie śląskim znajdziemy miasto Radzionków. Miasto położone jest na terenie Górnego Śląska na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim. Miejscowość należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a ciekawostką jest fakt, iż w swojej przeszłości Radzionków było dzielnicą Bytomia. Obecnie jest to niezależna miejscowość. Historycy datują powstanie miejscowości na pierwszą połowę XIV wieku. W początkach XVIII wieku w mieście stacjonowały wojska austriackie, co stało się przyczyną zwiększenia populacji miasta, gdyż większość z żołnierzy poślubiła tutejszych mieszkańców zostając w Radzionkowie na stałe. Na początku XIX wieku funkcjonowały w Radzionkowie kopalnie galmanu oraz kilka pieców hutniczych. W czasie II wojny światowej miasto znalazło się w obrębie III Rzeszy. Po wojnie w 1951 roku Radzionków uzyskał prawa miejskie, co przyczyniło się do szybkiej urbanizacji miasta, podczas której wybudowano wiele ośrodków kultury. W mieście znajdują się dwa kluby sportowe Ruch Radzionków i Sokół Radzionków.

W ścisłym centrum miasta natrafimy na kilka kantorów Radzionków. Punkty wymiany walut oferują wymianę pieniędzy pochodzących z głównych państw europejskich i nie tylko. Lokalizacja każdego kantoru w Radzionkowie jest znacznie łatwiejsza po zapoznaniu się z naszym zestawieniem lokalnych punktów wymiany walut.

Kantor, ulica, miasto
Budzińska I. Kantor wymiany walut, św. Wojciecha 2, Radzionków

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy