Kantor, kantory wymiany walut Siemianowice Śląskie

Na Wyżynie Śląskiej, a dokładnie na Wyżynie Katowickiej znajdują się Siemianowice Śląskie. Położenie na Górnym Śląsku zobowiązuje, i podobnie jak w innych śląskich miejscowościach, również tutaj rozwinęło się górnictwo i hutnictwo. W Siemianowicach działa słynna spółka ROSOMAK S.A., niegdyś Wojskowe Zakłady Mechaniczne.

Architektura miasta wiąże się ściśle z przemysłem ciężkim. Można tutaj zobaczyć wielorodzinne bloki budowane z myślą o górnikach i ich rodzinach tzw. familoki – budynki o dwóch lub trzech kondygnacjach charakteryzujące się fasadą z czerwonej cegły i niestety brakiem kanalizacji. Poza architekturą związaną z przemysłem, znajdziemy tutaj również wiele zabytków takich jak: Zameczek w Michałkowicach, Pałac w Siemianowicach, wiele kościołów oraz wiele miejsc Pamięci Narodowej – Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Obrońców Kopalni „Michał”, Tablice Patriotów oraz wiele innych.

Poza Licznymi muzeami w Siemianowicach Śląskich, turyści mogą spędzić aktywnie czas na spacerach po tutejszych parkach oraz rowerowych wycieczkach po ośmiu trasach rowerowych. Znajduje się tu również kręgielnia, pole golfowe oraz strzelnica myśliwska.

Turyści potrzebujący wymienić pieniądze w kantorach Siemianowice Śląskie mogą to zrobić z pomocą naszej bazy danych. Tylko u nas aktualne informacje teleadresowe. Z nami odnalezienie kantorów w Siemianowicach Śląskich będzie łatwizną.

Kantor, ulica, miasto
Gim Maciej Grabowski, Władysława Jagiełły 4, Siemianowice Śląskie
Pawlak Ryszard, Komuny Paryskiej 1 lok. 44, Siemianowice Śląskie
Suwalska Urszula. Kantor wymiany walut, gen. Świerczewskiego 5, Siemianowice Śląskie

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy