Kantor, kantory wymiany walut Żory

Jednym z historycznych miast na mapie Polski są Żory. Położone w województwie śląskim są jednym z miast wchodzących w skład Rybnickiego Okręgu Węglowego, a także są siedzibą dekanatu kościoła rzymskokatolickiego. Żory mają ciekawą przeszłość historyczną. Wzmianki donoszą, iż miasto powstało w XIII wieku, a w XVI wieku miasto stało się częścią państwa Habsburgów. Najtragiczniejszy epizod, Żory przeszły w połowie XVI wieku, gdzie w pożarze spłonęła prawie połowa miasta i zostało zniszczonych wiele zabytków. Na początku XVIII wieku spłonęła zaś cała drewniana zabudowa miasta i aby uczcić to tragiczne wydarzenie każdego roku 11 maja od ponad 300 lat obchodzone jest jedyne w Europie Święto Ogniowe.

Zwiedzając miasto warto wstąpić do Muzeum Ognia, gdzie poznamy szczegóły na temat Żor. Na uwagę zasługuje także gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, fragmenty murów obronnych czy stare kamienice. Niektóre z nich jak ta zlokalizowana przy ulicy Murarskiej powstała z cegieł muru obronnego. Z kolei w dzielnicy Baranowice znajdziemy Pałac z przełomy XVII i XVIII wieku. Miłośników tras rowerowych z pewnością ucieszy informacja, iż przez miasto przechodzą trzy drogi, co jest ciekawą alternatywą dla klasycznego zwiedzania miasta.

Miasto Żory mają też dobrze rozwiniętą sieć kantorów. Obcokrajowcy mogą bez problemu wymienić gotówkę w punktach kantorowych, zlokalizowanych wokół rynku czy przy centrach handlowych. Dla poszukujących precyzyjnych informacji na temat lokalizacji kantorów w Żorach, dobrą wiadomością jest fakt, że w naszej bazie kantorów, znajdą oni wszystkie punkty walutowe w Żorach i nie tylko.

Kantor, ulica, miasto
Castorama. Kantor wymiany walut, al. Zjednoczonej Europy 26, Żory
Fabian Cisek, Osińska 99D, Żory
Hermes. Kantor wymiany walut, Francuska 11, Żory
Huk Mateusz. Kantor wymiany walut, Okrężna 2, Żory
Korona. Kantor wymiany walut. Lisewska B., Męczenników Oświęcimskich 1, Żory
PK. Kantor, gen. Szeptyckiego 15, Żory
Skorpion F.H.U. Nowaczyk P., Kościuszki 24, Żory

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy