Kredyty gotówkowe to produkty bankowe, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Sięgamy po nie najczęściej wówczas, gdy czeka nas większy wydatek, a nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. Jak jednak sięgać po takie oferty mądrze? Czy rankingi kredytów są przydatne? Czego się z nich dowiemy?

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe zdecydowanie są jednym z najpopularniejszych produktów, oferowanych przez banki. Z tego też powodu nierzadko może pojawić się problem związany z tym, co wybrać. Banków w Polsce nie brakuje, a każdy z nich proponuje nam nawet do kilku różnych ofert, które z założenia mają być kuszące i korzystne dla klientów. Rzecz jasna, aby tak było, konieczne jest wcześniejsze zweryfikowanie wszystkich parametrów i obliczenie, czy względem naszych potrzeb będzie to naprawdę dobra okazja. Należy też pamiętać, że banki sprawdzają zdolność i wiarygodność kredytową każdego, kto składa taki wniosek, więc i ten aspekt trzeba wziąć pod uwagę.

Jak sprawdzić, który kredyt gotówkowy będzie najlepszy?

Dobrze, chcemy wziąć kredyt i zastanawiamy się nad tym, z której oferty będzie najlepiej skorzystać? Do wyboru mamy tak naprawdę kilka możliwości, a jedną z nich, jednocześnie najłatwiejszą, będzie skorzystanie z internetu. Kredyty gotówkowe mają swoje rankingi na popularnych serwisach finansowych, jak również znaleźć da się wiele porównywarek, które zestawiają  ze sobą propozycje licznych banków. W ten sposób korzystając z jednej wybranej przez siebie strony w sieci, można zweryfikować kilka różnych opcji. Pozwoli to na sprawdzenie, z czym mamy do czynienia, a także dokonanie prostych obliczeń, dzięki którym sprawdzi się, czy dana oferta jest rzeczywiście korzystna i na naszą kieszeń.

Jak działają rankingi kredytów gotówkowych?

Jak sama nazwa wskazuje, rankingi kredytów gotówkowych najczęściej zestawiają ze sobą oferty banków, które pod względem proponowanych warunków mogą być dobrą opcją do wyboru. Oczywiście nie są one listami, którymi należy bezwzględnie zawsze się kierować, ponieważ biorą one pod uwagę oferty, które mogą być korzystne tylko w danym czasie – np. najlepsze okazje w miesiącu. Dlatego bardzo istotne jest między innymi zwracanie uwagi na datę publikacji rankingu, ponieważ takie zestawienia cyklicznie się zmieniają, nawet co kilka tygodni. Jeżeli więc znajdzie się potencjalnie atrakcyjnie wyglądający kredyt, ale ranking został opublikowany kilka miesięcy temu, najprawdopodobniej, nie znajduje się on już w ofercie danego banku.

Czego dowiemy się z rankingów kredytowych?

Rankingi kredytowe dają nam szereg podstawowych informacji, które po porównaniu z różnymi ofertami kredytów, pozwalają na stworzenie listy ofert od najlepszych, po te mniej korzystne. Możemy się z nich dowiedzieć, jak wyglądają propozycje dla poszczególnych banków, jaką wysokość finansowania się uzyska, na jakie oprocentowanie i RRSO, a także wysokość prowizji i innych opłat. Najczęściej przykłady reprezentatywne są określane na podstawie ustalonej kwoty – to znaczy, że pokazują dane odnośnie tego, z jakimi warunkami możemy się spotkać przy kredycie wziętym na konkretną kwotę. Co istotne, każdy ma możliwość porównania wielu różnych ofert, poprzez wpisanie danych, jakie nas interesują. Wówczas na tej podstawie wyskoczą wyniki, gdzie na samej górze znajdą się propozycje najkorzystniejsze.