Muchy męskie to dodatek niezwykle elegancki, na który decyduje się większość mężczyzn na naprawdę wyjątkową okazję. Jak zatem nosić tę część stroju i jakich błędów unikać, aby wyglądać dobrze według zasad obowiązujących w dress code?

Dress code to zasady obowiązujące na wyjątkowe okazje. Termin ten pojawił się stosunkowo niedawno, jednak zyskał sporą popularność. To nic innego, jak reguły, których należy przestrzegać, szykując się na formalną okazję. Dress code obejmuje takie tematy jak noszenie smokingu, muchy, garnituru i tym podobnych. W dużej mierze zasady te są uniwersalne, a przekazuje się je ustnie bądź pisemnie. Każdy elegant dbający o swój wygląd powinien zaznajomić się z dress code’em i przyswoić sobie jego zasady, aby nie popełniać modowego faux pas. Jakie są zatem podstawowe zasady dress code’u?

Istnieje kilka określeń, które odgrywają niebagatelną rolę w słowniku dress code’u. Jednym z terminów, na które szczególnie należy zwrócić uwagę, jest „white tie”. Oznacza on, iż należy zjawić się na uroczystości ubranym niezwykle elegancko i to w konkretnym stroju – fraku. Jest to strój na bardzo wyjątkowe okazje, który charakteryzuje się długą czarną marynarką oraz spodniami z lampasami. Jego idealnym uzupełnieniem jest muszka – i tu niezmiernie ważna uwaga: powinna ona być koloru białego.

Istnieje również pojęcie „black tie”. W tym wypadku eleganccy panowie zobligowani są do założenia smokingu. Niezmiernie istotny jest fakt, iż w tym wypadku należy postawić na klasyczną, elegancką czerń, która jest jedynym dopuszczalnym kolorem. To ponadczasowy i szykowny wybór, w pełni zgodny z zasadami dress code’u.

W terminologii dress code’u istnieje również pojęcie formal. Oznacza ono nic innego, jak strój złożony z tradycyjnego garnituru, białej koszuli oraz eleganckiego krawata. Ten rodzaj ubioru doskonale sprawdza się na przykład na weselach lub przyjęciach biznesowych.

W ofercie naszego sklepu Modini znajdą Państwo muchy odpowiednie zarówno na przyjęcia typu „white tie”, „black tie” jak i formal, a także wiele innych. Szeroki wybór wzorów i kolorów zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Prezentowane produkty wykonane zostały przez polskiego producenta, co gwarantuje wyrób bardzo wysokiej jakości o długim czasie użytkowania. Muchy męskie dostępne w naszym sklepie doskonale nadają się zarówno na co dzień, jak i od święta. To wyjątkowe sztuki, które powstały z zamiłowania do elegancji – dla mężczyzn wyjątkowo ceniących sobie szyk i klasę.

Eleganckie buty i dodatki znajdziecie na stronie Modini