Szwecja cieszy się dużym zainteresowaniem Polonii, głównie ze względu na wysoki standard życia. W sukurs przychodzą firmy przewozowe, które bezpiecznie i tanio są w stanie dotrzeć do tego dość specyficznie położonego kraju na Półwyspie Skandynawskim. W tym artykule odpowiadamy na pytania, jak wygląda i ile kosztuje wysyłka paczki do Szwecji.

Paczka do Szwecji – cennik

Koszty przesyłek do Szwecji są zróżnicowane ze względu na ofertę danej firmy przewozowej. Są one jednak coraz bardziej przystępne. Można skorzystać z kalkulatora i dokładnie wycenić koszt paczki jeszcze przed jej wysłaniem. Oczywiście istotne są przede wszystkim parametry paczki.

Ceny plasują się na poziomie od 70 do 90 PLN za mniejsze przesyłki. Kalkulator pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę przewozową, gdyż możemy porównać ceny różnych firm. Możemy sprawdzić konkretne oferty przewoźników wraz z cennikiem oraz z szacowanym czasem dotarcia przesyłki na miejsce. Cennik paczki do Szwecji znajdziemy na stronie internetowej każdej firmy kurierskiej.

Jak wysłać paczkę do Szwecji krok po kroku?

Nadanie jej jest dość łatwe. Plusem jest to, że aby nadać paczkę, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Aby nadać przesyłkę do Szwecji, trzeba postępować podobnie jak w przypadku krajowego nadawania przesyłki. Wysyłka paczki do Szwecji obejmuje następujące etapy:

  • podanie dokładnych informacji o przesyłce w formularzu,
  • podanie danych nadawcy oraz odbiorcy,
  • dokonanie opłaty online – zazwyczaj szybkim przelewem, co znacznie skraca czas całej transakcji,
  • czekanie na przyjazd kuriera, który odbierze naszą paczkę.

Na każdej stronie firmy przewozowej znajdziemy przystępne informacje o tym, jak wysłać paczkę do Szwecji. Poszczególne etapy wysyłki paczki do Szwecji są tam przedstawione krok po kroku. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z ofertą kilku przewoźników za pośrednictwem serwisu zrzeszającego najlepsze polskie firmy kurierskie. Dzięki temu nie trzeba wchodzić na strony poszczególnych przedsiębiorstw i poszukiwać istotnych informacji, a nadanie paczki do Szwecji staje się banalnie proste. Skorzystanie z usług takiego serwisu, jak np. euro-paka.pl, to duża oszczędność czasu, a nierzadko również pieniędzy, gdyż w ten sposób można znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę. 

Jak długo idzie paczka do Szwecji?

Do Szwecji można dotrzeć droga lądową – co zajmuje więcej czasu – lub drogą morską, która jest zdecydowanie krótsza. Ze względu na dość specyficzne położenie paczka nie dotrze tu tak szybko, jak np. do Niemiec. Najczęściej standardowa ekonomiczna paczka do Szwecji dociera na miejsce w ciągu 4-6 dni – czyli średnio w ciągu tygodnia. O tym, jak długo idzie paczka do Szwecji, decyduje kilka czynników:

  • wybór firmy kurierskiej,
  • rodzaj przesyłki – ekonomiczna lub priorytetowa,
  • położenie miejsca docelowego, np. w głębi kraju,
  • ewentualne dni wolne od pracy – wydłużają czas dotarcia przesyłki do adresata.

Jak można sprawdzić, kiedy przesyłka do Szwecji dotrze na miejsce?

Śledzenia przesyłki do Szwecji możemy dokonać online, na każdym etapie drogi do adresata. Poprzez podany przez firmę przewozową link mamy możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie jest paczka. Firma kurierska podaje zawsze szacunkowy czas dotarcia przesyłki do miejsca docelowego.

Ciekawą kwestią jest też możliwość zmiany terminu odbioru. Jeżeli wiemy, że nie będzie nas w domu, możemy przekierować przesyłkę do punktu odbioru albo umówić się z kurierem na inny termin, np. na następny dzień, co jest ułatwieniem dla nas, jak i dla firmy kurierskiej.