Obecnie każdy już Bank posiada w swojej ofercie różnego rodzaju powiadomienia informujące nas między innymi o wybraniu gotówki z bankomatu, o płatności kartą, o realizacji przelewu, czy o uznaniu naszego konta. Banki stosują przeróżne formy informowania nas o statusie wykonywanych przez nas operacji na przykład mailowo, za pośrednictwem komunikatorów internetowych chociaż najbardziej popularne są zdecydowanie wiadomości SMS. Niestety  w niektórych Bankach nadal za taką usługę musimy zapłacić, dlatego wielu z nas często z niej rezygnuje.

Wychodzimy też z założenia, że nie ma konieczności otrzymywania dodatkowych informacji o operacjach wykonanych przez nas samych, skoro wszystko możemy zweryfikować w bankowości mobilnej bądź internetowej, a często inne formy przekazu informacji pomiędzy Bankiem a Klientem traktujemy jako niepotrzebny spam. Faktycznie wielu z nas troszczy się o swoje finanse i jesteśmy świadomi tego ile środków posiadamy, ile wydaliśmy, a ile jeszcze możemy rozdysponować. Ale powiadomienia o wszelkiego rodzaju aktywności na naszym koncie mają charakter nie tylko informacyjny, ale także pełnią funkcję bezpieczeństwa i nawet jeżeli musimy za taką usługę w Banku zapłacić (a zazwyczaj nie jest to znacząca suma) to warto się na nią zdecydować.

Jeżeli nie chcemy otrzymywać potwierdzeń o każdej naszej aktywności na rachunku konta czy Karty Kredytowej możemy wybrać jedynie powiadomienia o obciążeniach. To zdecydowanie zmniejszy ilość otrzymywanych wiadomości, a uchroni nas przed niepożądanym działaniem osób trzecich. W jakiej sytuacji powiadomienia mogą nam się naprawdę przydać? W sytuacji kiedy ktoś ukradnie nam kartę i będzie próbował się nią posłużyć, kiedy nasza karta zostanie zeskanowana, a ktoś zacznie wydawać nasze środki. Jest wśród nas mnóstwo osób, które logują się na swoje konto bardzo rzadko. Zazwyczaj po prostu wiemy ile mniej więcej możemy wydać i jaki jest stan naszych środków i nie przychodzi nam do głowy, że ktoś może posłużyć się naszą Kartą nawet nie będąc w jej posiadaniu.

Powiadomienia ze strony Banku mogą nas jednak uchronić przed całkowitą albo chociaż częściową utratą gotówki, ponieważ pozwalają reagować od razu. Wybór oczywiście należy nas Was, warto jednak chronić swoje pieniądze i wiedzieć co się z nimi dzieje.