Inteligo to Bank prowadzący obsługę swoich produktów wyłącznie poprzez Internet oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta. Nie można raczej nazwać go prężnie rozwijającym się i zazwyczaj trzyma się gdzieś z boku, ale zdecydowanym jego plusem jest stabilność, solidna i kompetentna obsługa Pracowników Infolinii, oraz łatwość zarządzania produktami za pośrednictwem bankowości. Dodatkowym atutem, przynajmniej dla mnie jako Klienta, jest zdecydowanie ograniczona kampania mailingowa, która nie zaśmieca niepotrzebnie skrzynki, a wszystkie ważne i naprawdę istotne informacje przekazywane są w formie wiadomości po zalogowaniu do serwisu bankowości internetowej.

Konto w Inteligo jest w zasadzie bezpłatne. Nie zapłacimy za jego prowadzenie, za przelewy krajowe wykonywane przez Internet, za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK, ani za Kartę do konta pod warunkiem wykonania w danym miesiącu transakcji na kwotę 100 PLN. Zapłacimy natomiast za powiadomienia SMS (to czego mają dokładnie dotyczyć określamy  samodzielnie) i czasem może brakować nam usługi dotyczącej przelewów natychmiastowych – póki co nie ma ich w ofercie Inteligo. 

Z dodatkowych usług możemy zdecydowanie wymienić: MobileMoney – czyli szybki sposób na przelew SMSem bez konieczności podawania numeru rachunku odbiorcy, EmailMone – który umożliwa nam przekazanie pieniędzy za pośrednictwem poczty elektronicznej, CardMoney – czyli przelew, w którym zamiast numeru rachunku odbiorcy podajemy numer jego Karty Płatniczej do konta, QuickMoney – sekundowy przelew pomiędzy rachunkami Inteligo i wreszcie Invoobill – czyli usługa, która umożliwia przesyłanie rachunków lub faktur bezpośrednio do serwisu transakcyjnego odbiorcy i regulowanie ich jednym kliknięciem – bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy (usługa działa m.in. u Dostawców takich jak: ING Bank Śląski, Orange S.A., Pekao LEASING Sp. z o.o., PGE Obrót S.A. Oddział z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej i z siedzibą w Warszawie, Polska Grupa Farmaceutyczna S.A., Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu))

Warto też wspomnieć, że wybierając Kartę do Konta mamy możliwość wspierania jednej 4 proponowanych przez Inteligo inicjatyw:

EDUKACJĘ (Stowarzyszenie SIEMACHA projekt poświęcony wsparciu opieki edukacyjno-wychowawczej młodzieży)
NADZIEJĘ (Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa projekt „Mobilność osób niepełnosprawnych”)
ZDROWIE (Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa projekt angażujący do oddawania krwi) lub
EKOLOGIĘ (Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja projekt „Zaadoptuj rzekę”)

Nic nas to oczywiście dodatkowo nie kosztuje, a Bank przekazuje część dochodów z naliczonych od naszych transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą na wybrany przez nas cel.

Dodatkowo, otwierając Konto w Inteligo do 30 listopada 2016r. mamy możliwość skorzystania z promocji, o której już Wam pisaliśmy „Przelewaj na Telefon „, w której mamy możliwość otrzymania premii w wysokości 10 PLN za wykonanie dwóch przelewów na telefon o wartości minimum 5 PLN jeden przelew.

OTWÓRZ KONTO W INTELIGO

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. ?

PRZYDATNE DOKUMENTY

Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego SA dla Kont Inteligo

Regulamin prowadzenia Kont Inteligo