Co prawda poniższy artykuł nie jest promocją bankową i średnio związany jest z naszą działalnością, ale tak wielu z Was korzysta z naszej strony przez urządzenia mobilne (jest to aż 70% Użytkowników odwiedzających Moneye), że postanowiliśmy nieco przybliżyć Wam temat obowiązkowej rejestracji kart SIM (tak zwanych „telefonów na kartę”).

Obowiązek rejestracji kart pre-paidowych, czyli kart SIM narzuca na nas ustawa antyterrorystyczna, której celem jest zidentyfikowanie i namierzenie przestępców i terrorystów. Obecnie posiadając niezarejestrowaną kartę SIM nasze poczynania telekomunikacyjne takie jak smsy, mmsy, rozmowy itp. są w zasadzie niemożliwe do namierzenia. Rejestrując numer i przypisując go do naszych danych nie jesteśmy już anonimowi. To ma jeszcze jeden plus, mianowicie taki, że zniechęci wiele osób do strojenia sobie nieśmiesznych żartów i anonimowego ubliżania innym. W momencie rejestracji numeru namierzenie takiego użytkownika będzie o wiele prostsze i wreszcie możliwe. Ale do rzeczy.

Obowiązek rejestracji kart pre-paidowych zaczął się w dniu 26 lipca 2016 r. i kończy się z dniem 1 lutego 2017 r. Wszystkie niezarejestrowane numery na kartę od dnia 2 lutego 2017 r. przestaną być aktywne i niemożliwe będzie wykonywanie za ich pośrednictwem jakikolwiek operacji: wysłania smsa, połączenia się z Internetem, czy wykonania telefonu do znajomego. Z informacji jakie udało nam się uzyskać początki były trudne, ponieważ rejestracja odbywała się jedynie stacjonarnie w wybranych punktach, co przekładało się na kolosalne kolejki i nie wszystko działało prawidłowo. Wiele osób pomimo podjęcia próby rejestracji, karty SIM nie zarejestrowało. Dzisiaj sytuacja wygląda już o wiele lepiej, a rejestracja możliwa jest online u operatorów sieci, a także w dwóch bankach: w Banku Millennium i w ING Banku Śląskim.

Rejestracja karty SIM w ING Banku Śląskim i w Banku Millennium

Klienci Banku Millennium mogą zarejestrować karty operatorów sieci T-Mobile, Orange, Plus, PLAY, Heyah i nju mobile. Jak informuje na swojej stronie Bank, możliwy jest również ręczny wybór operatora, ale z uwagi na to, że nie posiadamy karty SIM innego operatora, którą moglibyśmy zarejestrować ciężko wypowiadać nam się o skuteczności usługi. Rejestracja kart u wymienionych operatorów nie powinna sprawiać trudności. Klienci ING Banku Śląskiego mogą zarejestrować karty operatorów sieci T-Mobile, Orange, Plus, PLAY, Heyah i nju mobile i Virgin Mobile.

Warto pamiętać, że jeżeli chcemy zmienić sieć komórkową, to w pierwszej kolejności musimy zarejestrować numer u dotychczasowego operatora, a dopiero później złożyć wniosek o przeniesienie numeru u nowego operatora.

Rejestracja numeru telefonu u większości operatorów wiąże się z dodatkowymi bonusami i promocjami. Poniżej przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie promocyjnych bonusów za rejestrację karty SIM oraz informację, w jaki sposób można zarejestrować kartę korzystając z usług wybranych operatorów. Klikając w szczegóły zostaniecie przeniesieni na strony operatorów, na których uzyskacie więcej informacji i regulaminy z promocyjnymi bonusami.

[table id=12 /]