Porównywarki cen kurierów, które znajdują dla nas najtańsze opcje zrzeszają w sobie znane i sprawdzone firmy. Mamy ich do wyboru całkiem sporo. Daje nam to duże pole do manewru i możliwość znalezienia najatrakcyjniejszej opcji stricte dla wysyłanej paczki. Porównywarka kurierów umożliwia nam także nawiązanie współpracy oraz wysyłkę przesyłek kurierskich niestandardowych, listów oraz palet. Warto więc przed wybraniem taniego kuriera poznać wszystkie firmy od innej strony, niż tylko sama ich cena.

Jakie firmy kurierskie oferują swoje usługi w Polsce?

Najbardziej znanymi i popularnymi firmami są z pewnością DPD, InPost oraz Paczka w Ruchu. Te cztery firmy nieprzerwanie budzą zaufanie klientów i są najczęściej wybierane przez różne firmy do współpracy przy dostarczaniu produktów do klientów. Co musimy o nich wiedzieć?

Kurier DPD

Ta firma kurierska jest jedną z największych na świecie. Lata doświadczenia i mocno rozbudowana sieć kurierów zapewnia szybkie dostarczanie przesyłek. Docierają one do adresata już w jeden dzień roboczy. Kurier DPD oferuje przesyłki kurierskie tradycyjne, palety oraz listy. Co ciekawe, firma ma długą listę usług dodatkowych, które może spełnić za dodatkową opłatę. Jest do między innymi doręczenie przesyłki kurierskiej w sobotę, paczka z elementami niestandardowymi lub opcja potwierdzenia doręczenia.

Kurier InPost

InPost kurier z pewnością jest wszystkim znany ze swojego rewolucyjnego rozwiązania, jakim są paczkomaty. Obecnie jest ich masa w całej Polsce, w każdym mieście i mniejszych miejscowościach. Kurier InPost obecnie proponuje także przesyłki od drzwi do drzwi. Mamy więc wybór, co jest dla nas wygodniejsze i lepsze w danej sytuacji. Kurier obsługuje jedynie paczki do 25kg w przypadku paczkomatów oraz do 50kg w przypadku dostawy od drzwi do drzwi. InPost oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie, jednej z najniższych w Polsce. Także ma w zanadrzu wiele opcji dodatkowych, które sami możemy wybrać.

Kurier Paczka w Ruchu

W ostatnim czasie taka metoda dostarczania przesyłek stała się niezwykle popularna. Z pewnością jest to spowodowane przystępną ceną. Wszystko dzięki szybkiej dostawie do punktu odbioru, czyli kiosku Ruchu. Cena jest bardzo niska, jednak czas realizacji dostawy wynosi od jednego do czterech dni roboczych. Dodatkowo w taki sposób obsługuje się jedynie stosunkowo małe paczki, do 20kg. Jednak dla wielu firm oraz klientów prywatnych to w pełni wystarczająca oferta za tak dobrą cenę.

Tani kurier – który najlepszy?

Wszystkie informacje zawarte w powyższym tekście dają nam szeroki pogląd na tanich kurierów. Możemy wybrać spośród nich te ofertę, która daje nam najlepsze korzyści w przystępnej cenie. Wszystkie te opcje dostępne są w porównywarce kurierów online. Możemy sprawdzić, która z tych ofert najlepiej sprawdzi się dla naszej przesyłki. Wystarczy podać dane, takie jak wymiary i wagę oraz miejsce dostarczenia. Resztę zrobi za nas Internet!