Nie bez powodu w nagłówku pojawił się wyraz „szaleństwo”, ponieważ Toyota Bank ma w swojej ofercie tak ogromną gamę produktów depozytowych, że ciężko skupić się tylko na jednym. Różnorodność lokat, kwot, okresów trwania umów i oprocentowania przyprawia o zawrót głowy, więc Klienci Toyota Banku chyba nie mogą narzekać. Opisanie wszystkich tych produktów jest prawie niemożliwe, dlatego skupiliśmy się tylko na kilku, a pozostałe możecie zobaczyć w zestawieniu, na stronie Banku. Co ciekawe, wśród wszystkich planów oszczędzania przygotowanych przez Bank mamy wiele ofert do wyboru, w których odsetki naliczają się dla danego zakresu dni, a nie dla miesięcy i tutaj Toyota Bank góruje, ponieważ oferuje plany 1, 2, 3 dniowe, ale także takie które trwają 13 dni, 22 dni, 80 dni i w końcu 100 dni. To zdecydowany plus i dla Banku i dla Klientów, ponieważ nie zawsze chcemy i możemy ulokować środki na przykład na lokacie 4 miesięcznej, więc często pozostawiamy je na nieoprocentowanym rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym, a przecież nawet przez kilka dni możemy na tych środkach zarabiać.

Plan depozytowy

Zdecydowanie przeznaczony jest dla Klientów, których nie interesuje długoterminowe inwestowanie, a okres trwania oferty to od jednego do 100 dni. Z Planu depozytowego skorzystają Klienci, którzy posiadają już w Toyota Bank konto, bądź dopiero je otworzą. W związku z tym, iż lokaty w Planie depozytowym możemy otworzyć tylko z poziomu System Bankowości Elektronicznej to podczas zakładania lokaty na stronie Banku najpierw musimy zawrzeć umowę o konto i system z automatu podstawia formularz do zawarcia umowy o Konto Jedyne. Jeżeli więc chcemy skorzystać z innej oferty rachunku, najpierw musimy wybrać i otworzyć konto, a dopiero później po zalogowaniu do bankowości elektronicznej wybrać jedną z dostępnych lokat.

Każda z lokat w planie depozytowym różni się okresem trwania umowy, kwotą depozytu i oprocentowaniem, co możecie zobaczyć poniżej. Wszystkie te lokaty natomiast łączy kilka cech wspólnych:

  • Lokaty w Planie depozytowym dostęne są z poziomu bankowości po zalogowaniu się na swoje konto
  • W przypadku zerwania któejś z lokat przed terminem, Bank nie wypłaca odsetek
  • Dla każdej z lokat w Planie depozytpwym możemy wybrać inny sposób odnawiania, czyli zdecydować czy lokata ma się odnawiać, czy ma się odnawiać z odsetkami czy też bez, (jeżeli odnawialny ma być tylko kapitał lokaty to odsetki są przeksięgowywane na konto osobiste w Toyota Banku)
  • Kapitalizacja odsetek w Planach depozytowych następuje na koniec okresu lokaty

Oferta nie ma ograniczenia czasowego.