Można śmiało powiedzieć, że ta promocja stała się standardem w ING Banku Śląskim. Za otwarcie Konta Direct lub Komfort i spełnienie kilku prostych warunków, Bank przyznaje premię w wysokości 100 zł. Zastanawiam się tylko, jak wiele osób już z tej promocji skorzystać nie może, ponieważ swojego czasu cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem.

Osobiście uważam, że jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z promocjami bankowymi i w ten sposób chcesz powiększać środki w budżecie domowym, to jest to dobra oferta na start. Po pierwsze dlatego, że regulaminy ING są pisane bardzo przejrzystym językiem i większość z nas nie powinna mieć trudności z ich prawidłową interpretacją. Po drugie, w przypadku wątpliwości można skorzystać z Infolinii Banku, która merytorycznie jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Po trzecie Bank nie zapomina o swoich stałych Klientach. Ostatnio wiele osósb posiadających produkty Banku, otrzymało zaproszenie do promocji, w której za wpływ wynagrodzenia przez dwa miesiące z rzędu nagradzano stałych Klientów kwotą premii w wysokości 100 zł. Po czwarte, w ING pojawiają się programy rekomendacyjne, w których za polecenie Konta znajomym możesz otrzymać dodatkową gotówkę. Konto nie należy również do najdroższych i łatwo spełnić warunki jego bezpłatnego prowadzenia, chociaż pod tym względem można znaleźć bardziej atrakcyjne oferty np. w Nest Banku czy Idea Banku, gdzie za prowadzenie rachunku, kartę, czy wypłaty środków z bankomatów nie zapłacisz ani grosza, bez spełniania dodatkowych warunków.

Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji skorzystasz jeżeli nie byłeś posiadaczem lub współposiadaczem Kont Direct, Komfort, Premium, Klasycznego oraz  Student w okresie od 01.04.2016 r. do 18.10.2017 r. Zaznaczam również, że promoca kierowana jest do osób fizycznych, nie do Klientów firmowych.

Okres przystąpienia do promocji

Do promocji możesz przystąpić w okresie do 19.10.2017 r. do 30.11.2017 r. Przy czym na dzień 30.11.2017 r. umowa o Konto osobiste musi być przez Ciebie podpisana. Jeżeli w dniu 30.11.2017 r. złożysz wniosek o Konto, a umowę podpiszesz w grudniu, nie zostaniesz objęty promocją.

Warunki promocji – co zrobić, aby otrzymać premię?

Czynności jakie konieczne są do wykonania abyś mógł odebrać premię, są następujące:

  • do dnia 30.11.2017 r. złóż wniosek o Konto wraz z kartą debetową korzystając z dedykowanej strony promocji, a następnie podpisz umowę. Otwierając Konto Direct lub Komfort w pakiecie otwierasz także bezpłatne konto oszczędnościowe. Pamiętaj, że na dzień 30.11.2017 r. umowa z Bankiem musi być podpisana.
  • podczas składania wniosku o Konto wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych
  • Umowę o Konto możesz zawrzeć na dwa sposoby: albo przez bankowość elektroniczną, jeżeli jesteś już Klientem Banku i posiadasz Konto Oszczędnościowe. Albo z wykorzystaniem strony promocji, jeżeli nie masz jeszcze żadnych produktów w Banku – wówczas wraz z Kontem osobistym należy otworzyć także konto oszczędnościowe.
  • po podpisaniu umowy zarejestruj swój udział w promocji korzystając z dedykowanego formularza. Co prawda regulamin promocji mówi o tym, że rejestracja będzie konieczna wyłacznie dla obecnych Klientów, którzy otwierają konto przez bankowość elektroniczną, ale nie zaszkodzi aby każdy kto do promocji przystępuje zarejestrował swój udział.
  • do dnia 31.03.2018 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą lub blikiem na łączną kwotę minimum 1000 zł. Jeżeli umowę podpiszesz w listopadzie to na wykonanie transakcji masz 5 miesięcy, co oznacza, że miesięcznie możesz wydawać jedynie 200 zł.

OTWÓRZ KONTO DIRECT I ODBIERZ 100 ZŁ PREMII

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Swojego czasu w ING był problem ze zgodami marketingowymi. Zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych uzupełnia się już na etapie wnioskowania o konto, jednak nie mirgują się one do systemu bankowości elektronicznej. Możliwe, że ten problem już nie występuje, ale warto zwrócić uwagę, żebyś nie musiał tak jak ja kilka miesięcy temu składać reklaamcji. Ten problem szerzej opisałam w artykule na blogu, więc zajrzyj tam koniecznie, a po zawarciu umowy zweryfikuj swoje zgody w systemie bankowym. Jeżeli będą zaznaczone na NIE, koniecznie zmień je na TAK.

Wypłata premii

Żeby premia została wypłacona przez cały czas musisz być posiadaczem Konta osobistego, oszczędnościowego oraz karty debetowej. Premia wpłynie na Twój rachunek (regulamin mówi, że na konto oszczędnościowe, ale ja swoją premie otrzymałam na Konto osobiste) do dnia 30.04.2018 r.

Konto Direct i Konto Komfort

Konto Direct to rachunek prowadzony bezpłatnie. Najkorzystniej obsługiwać go poza placówką bankową, czyli internetowo lub przez aplikację mobilną. Czynności wykonywane w Placówkach trochę kosztują w tym wypadku, np. wypłata środków to 9 zł od każdej operacji. Bezpłatne są oczywiście przelewy internetowe, wyciągi elektroniczne i wypłaty środków z bankomatów ING Banku Śląskiego oraz Planet Cash. Raz w miesiącu możesz też bezpłatnie podjąć gotówkę z innego bankomatu, kazda kolejna wypłata to koszt 2,50 zł. Karta debetowa Visa będzie bezpłatna, jeżeli w danym miesiącu rozliczeniowym zaksięgujesz na swoim Koncie operacje na kwotę 300 zł lub 200 zł jeżeli nie masz jeszcze 26 lat. Pamiętaj, że okres rozliczeniowy w Banku trwa od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca.

Konto Komfort to rachunek, za którego prowadzenie zapłacisz 12 zł miesięcznie (6 zł przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia w ramach mini promocji). W zamian za to otrzymasz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i nieco więcej bezpłatnych czynności wykonywanych w placówkach, ale nie wydaje mi się, aby była to karta przetargowa do otwarcia akurat tego rachunku. Tym bardziej, że aby posiadać bezpłatnie kartę, również konieczne są transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest Konto Direct.

Posiadając Konto w ING warto też zwrócić uwagę na konto oszczędnościowe Saver. To rachunek prowadzony bezpłatnie, na który po każdej wykonanej operacji kartą Bank będzie przelewał „resztę” z Twoich zakupów. W praktyce wygląda to tak, że płacisz za zakupy 23 zł, a 7 zł trafia na Twoje konto oszczędnościowe. Przez cały czas masz do tego konta dostęp, widzisz ile środków już tam zgomadziłeś i możesz je dowolnie wypłacać w każdym momencie. Więcej o tym rachunku pisałam w przeglądzie o automatycznym odkładaniu środków i regularnym oszczędzaniu, więc zajrzyj koniecznie.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin promocji ,,100 zł za otwarcie Konta”

Tabela Opłat i Prowizji ING

 

DO ZAKOŃCZENIA PROMOCJI POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)