Bardzo często pytacie nas o darmowe rachunki bankowe, na których albo wcale nie ma opłat, albo warunki do ich bezpłatnego prowadzenia są minimalne i w zasadzie nie trzeba pamiętać o ich spełnieniu, aby uniknąć prowizji za prowadzenie, za kartę, czy za wypłaty z bankomatów. Niektórzy z Was nadal płacą za swoje konta bankowe, z których korzystają rzadziej lub częściej, więc mam nadzieję, że ten artykuł Was zmobilizuje do zmiany konta na lepsze tym bardziej, że wszystkie formalności można załatwić przez Internet, bez  wychodzenia z domu.

Darmowe Nest Konto i możliwość założenia lokaty Witaj na 4%

Nest Konto to osobisty rachunek bankowy, który prowadzony jest całkowicie bezpłatnie. Nie zapłacimy za jego prowadzenie. Nie ma tutaj żadnych ukrytych zapisów, które zobowiązywałyby nas do przelewania określonej kwoty na to konto, albo rozliczania transakcji kartą. Rachunek możemy otworzyć za 0 PLN i nawet jeżeli nie będziemy go używać nie zapłacimy za niego ani grosza. Nie zapłacimy za wydanie i użytkowanie pierwszej Karty do Konta. Tutaj również nie ma żadnych warunków. Nie musimy więc martwić się o to, by zapamiętać, że w danym miesiącu musimy wykonać konkretną ilość transakcji na konkretną kwotę. To już kolejny plus tego rachunku. Trzecia bardzo dobra informacja to bezpłatne bankomaty w Polsce oraz bezpłatny Cash Back. Z innych bezpłatnych operacji bankowych możemy również wymienić przelewy internetowe wewnętrzne oraz zewnętrzne, ustanowienie czy modyfikację zlecenia stałego przez Internet, oraz ustanowienie polecenia zapłaty i wyciąg elektroniczny. Warto też wspomnieć o przelewach natychmiastowych, które co prawda są płatne, ale bardzo mało bo tylko 1 PLN. Zazwyczaj takie przelewy kosztują ok 5 PLN, w Nest Banku to jedynie złotówka. Za co zapłacimy? Za niektóre czynności wykonywane w Placówkach Banku lub w Serwisie Telefonicznym. Chcąc np. zlecić bezpośrednio w placówce przelew, albo ustanowić zlecenie stałe zapłacimy prowizję.

Dla osób, które otworzą Nest Konto, Bank przygotował ofertę powitalną lokaty, o której już kiedyś Wam pisaliśmy. Lokatę zakładamy poprzez bankowość elektroniczną w sekcji Moje finanse/Lokaty wybierając „Nowa lokata” i określamy jej parametry. Po okresie trwania lokaty środki zostaną przesłane na nasze Nest Konto prowadzone w Banku. Należy pamiętać, że w przypadku kiedy zerwiemy lokatę przed zakończeniem trwania umowy Bank nie wypłaci nam odsetek, a jedynie sam kapitał. Samą lokatę zakładamy na 3 miesiące, na kwotę od 1000 do 10 000 PLN z oprocentowaniem 4% w skali roku. Niestety możemy posiadać tylko jedną taką lokatę. Lokata ma charakter odnawialny i odnawia się na oprocentowaniu standardowym. Lokata jest dostępna przez 30 dni od momentu założenia konta.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji dla Klientów Indywidualnych oraz w Tabeli Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych.

NEST KONTO OSOBISTE

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. ?

Konto w mBanku i możliwość założenia lokaty powitalnej na 3,5%

Konto w mBanku podobnie jak w Alior Banku to trochę takie „coś za coś”, co nie oznacza, że to źle i że się nie opłaca. Trzeba się tyko zastanowić jak często się z tego konta korzysta i jakie czynności bankowe się wykonuje. eKonto Standard to rachunek, który otwieramy i prowadzimy bezpłatnie bez spełniania dodatkowych warunków. Karta do Konta jest bezpłatna, pod warunkiem że w miesiącu dokonamy 5 transakcji kartą na dowolną kwotę. Brak transakcji spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 4 PLN. Płatne niestety są też bankomaty. Prowizji za wypłatę gotówki nie zapłacimy tylko w sytuacji kiedy wypłacamy 100 zł lub więcej z bankomatów mBanku sieci Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK. Jeżeli w tych samych bankomatach wypłacimy mniej niż 100 PLN Bank obciąży nas opłatą w wysokości 1,30 PLN, a korzystając z innych nie wymienionych powyżej bankomatów, bez względu na kwotę wypłaty zapłacimy 7 PLN. Nie poniesiemy natomiast opłaty za czynności wykonywane przez Internet np.: przelewy internetowe, wyciąg elektroniczny, ustanowienie, modyfikację, odwołanie czy zmianę polecenia zapłaty i zlecenia stałego.

mBank również wita swoich nowych Klientów lokatą na podwyższonym oprocentowaniu. Zakładając konto z dedykowanej strony promocji możemy założyć 3 miesięczną lokatą, z oprocentowaniem 3,5% dla środków  od 500 PLN do 10 000 PLN. Uruchomienie lokaty następuje po aktywacji rachunku. Oznacza to, że najpierw wykonujesz przelew aktywujący konto, następnie zasilasz kwotą nie mniejszą niż kwota otwieranej przez Ciebie lokaty. Lokata ma charakter lokaty odnawialnej ( odnawia się na oprocentowaniu standardowym) i możemy posiadać w Banku tylko jedną taką lokatę. W przypadku rozwiązania umowy przed czasem, odsetki są nam wypłacane wg oprocentowania 0,01%.

Szczegóły znajdziecie w Taryfie Prowizji i Opłat bankowych w bankowości detalicznej mBanku oraz w Tabeli stóp procentowych w bankowości detalicznej mBanku.

 

eKonto Standard z Lokatą na 3,5%

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. ?

Konto Internetowe w Alior Banku z lokatą promocyjną na 4%

Kolejna oferta jaką zweryfikowaliśmy to konto Alior Bank, jest ona jednak znacznie droższa. Dlatego decydując się na Konto Internetowe w Aliorze musimy zastanowić się z jakich czynności bankowych korzystamy najczęściej i czy taki rachunek będzie nam się opłacał. Za otwarcie i prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani grosza. Jednak aby uniknąć opłaty za Kartę debetową musimy pamiętać, żeby w danym miesiącu rozliczeniowym na rachunku zostały rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na łączną kwotę minimum 100 PLN. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 6 PLN miesięcznie. Nie zapłacimy za wypłaty w bankomatach Alior Banku oraz Euronetu, ale za wypłaty w pozostałych bankomatach Bank obciąży nas prowizją w wysokości 5 PLN. Podobnie jak w Nest Banku nie zapłacimy tutaj za przelewy Internetowe (zlecenie przelewu w placówce jest już płatne). Alior Bank posiada w ofercie natychmiastowe przelewy internetowe, których prowizja uzależniona jest od kwoty przelewu, najmniej zapłacimy 1 PLN (przelew natychmiastowy do 1000 PLN), a najwięcej 5 PLN (przelew natychmiastowy powyżej kwoty 4000 PLN).

Zakładając w Alior Banku Konto mamy możliwość skorzystania z dwumiesięcznej lokaty z oprocentowaniem 4% w skali roku. Kwota lokaty to od 1000 PLN do 10 000 PLN. Lokat możemy posiadać kilka przy czym maksymalna kwota wszystkich lokat nie może przekroczyć kwoty 10 000 PLN. Zerwanie umowy przed upływem dwóch miesięcy wiąże się z utratą odsetek. Lokata jest dostępna przez 30 dni od momentu założenia konta. Zgodnie z tabelą oprocentowania Oprocentowanie lokaty zostanie podniesione z 1% do 4%, a odsetki skorygowane, do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu założenia lokaty. 

Warto też wspomnieć, że lokatę na 4% możemy założyć zakładając nie tylko Konto Internetowe, ale także Konto Rozsądne lub Konto Wyższej Jakości. O Koncie Wyższej Jakości już kiedyś Wam pisaliśmy – tutaj Bank daje nam gwarancję, że przez minimum 5 lat nie będzie naliczał żadnych opłat za prowadzenie rachunku, kartę oraz wszystkie inne operacje i usługi związane z korzystaniem z konta, pod warunkiem wpływu 2500 PLN na rachunek bądź rozliczania transakcji kartą na kwotę 700 PLN.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji dla Kont w Alior Banku oraz w Tabeli Oprocentowania Alior Banku dla Klientów Indywidualnych.

KONTO INTERNETOWE W ALIOR BANKU

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. ?