Lista dokumentów, jakie trzeba dostarczyć do banku, starając się o kredyt hipoteczny, jest długa i może wydłużyć się jeszcze bardziej, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Zatem perspektywa zakupu wymarzonego mieszkania może wydawać się drogą przez mękę. Nie musi tak być. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wygodnie wziąć kredyt hipoteczny i które sprawy załatwić online.

Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego?

Złożenie wniosku o udzielenie kredytu hipotecznego wymaga spełnienia szeregu niezbędnych formalności. Złożoność procedur i konieczność dogłębnego zbadania indywidualnej sytuacji kredytowej wnioskodawcy wymaga przedłożenia dziesiątek dokumentów oraz zaświadczeń, dokumenty potrzebne do kredytu nieco szerzej opisuje blog top-kredyty.pl. Do tych najważniejszych należą z pewnością zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach wystawione na druku bankowym, pełny wyciąg konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenie, zaświadczenie z ZUS o wysokość podstawy, od której odprowadzane są składki, PIT 37 za rok poprzedni, świadectwo pracy.

Kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu?

Jest to bardzo możliwe rozwiązanie, gdyż w dobie pandemii koronawirusa banki wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne, ułatwiające klientowi obsługę własnego konta oraz dostęp do różnych informacji, ofert oraz ich realizację online. Osoba zainteresowana kredytem hipotecznym odwiedza stronę banku, wybiera rodzaj kredytu, jaki planuje zaciągnąć, zostawia swój numer telefonu, a przypisany mu specjalista przedstawia indywidualną ofertę zdalnie i szacuje jego zdolność kredytową. Pomaga również klientowi wypełnić wniosek i skompletować wszystkie dokumenty, które wysyła w formie załączników przez system bankowości internetowej lub przez email. Dzięki takim rozwiązaniom można znacznie skrócić czas poświęcony na załatwianie wszystkich formalności. W ten sposób można najważniejsze czynności wykonać zdalnie i kontaktować wyłącznie z jedną osobą zajmującą się indywidualną sprawą. Dokumenty do kredytu hipotecznego można skompletować w dowolnym i odpowiadającym klientowi terminie i przekazać bankowi nie wychodząc z domu. Gdy już wszystko jest gotowe i zapięte na ostatni guzik można umówić się na wizytę w placówce, by podpisać umowę.

Jak długo trwa rozpatrywanie wniosku online?

Wniosek kredytowy złożony przez internet jest rozpatrywany na takich samych zasadach, co złożony osobiście. Może zostać zatem przyjęty lub odrzucony, jeśli bank oceni, że kredytobiorcy nie stać na spłacanie kredytu hipotecznego. Jeśli ryzyko jest małe lub nie ma go wcale, wówczas decyzja kredytowa najprawdopodobniej będzie pozytywna. Czas uzależniony jest zawsze od indywidualnego przypadku oraz rodzaju oferty, o który wnioskuje, a w przypadku kredytu hipotecznego gdzie dokumentów do analizy jest sporo, trzeba się liczyć z wydłużonym czasem rozpatrywania wniosku.