Kantor, kantory wymiany walut Sieradz

Sieradz jest jednym z najstarszych miast w naszym kraju. Informacja o grodzie usytuowanym nad Wartą sięga początku XII w. i została umieszczona w bulli gnieźnieńskiej. To tutaj odbywały się zjazdy królewskie i synody biskupie, a chlubna historia miasta jest dla jego mieszkańców powodem do dumy.

Sieradzki Rynek do dziś przenosi nas do czasów średniowiecza, ponieważ od tamtego okresu nie zmienił się jego układ, który składa się z centralnego placu oraz ulic, które prostopadle zostały wytyczone z każdego rogu, natomiast w centralnym miejscu placu znajdował się niegdyś ratusz.

Jednym z najciekawszych zabytków Sieradza jest Kościół farny pw. Wszystkich Świętych. Jego historia jest pełna grabieży, pożarów i najazdów. Interesująca jest również najstarsza murowana kamienica mieszczańska u zbiegu ulic Zamkowej i Dominikańskiej zwana „kamienicą pojagiellońską”. Obecnie znajduje się w niej muzeum przedstawiające zdobycze archeologiczne i historyczne, a także historię sztuki i etnografię tutejszego regionu. W tutejszym Sieradzkim Parku Etnograficznym odnajdziemy „Dom Tkacza” wykonany z bali, który został przeniesiony ze Zgierza.

Turystów, którzy chcą na chwilę wypocząć przy tutejszych specjałach zapraszamy do Dworku Modrzewiowego, który w dawnych czasach był domem zarządcy, a także pełnił rolę szpitala powstańczego. Obecnie znajduje się tutaj hotel z kawiarnią.

Zanim jednak rozpoczniemy swoją podróż po Sieradzu, warto odwiedzić kantory Sieradz, w których dokonamy zakupu waluty. Dotyczy to głównie przyjezdnych z zagranicy, którzy nie zdążyli wymienić pieniędzy i oczekują, że w kantorach w Sieradzu znajdą atrakcyjniejszą ofertę. Z pewnością się nie zawiodą. U nas znajdziecie kompletna listę wszystkich kantorów znajdujących się na terenie miasta.

Kantor, ulica, miasto
Atrakcja. Szczepaniak W., pl. Wojewódzki 6, Sieradz
Kantor „HERMES” Włodzimierz Szczepaniak, pl. Wojewódzki 6, Sieradz
Kantor wymiany walut, pl. Wojewódzki 7, Sieradz
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy