Kantor, kantory wymiany walut Sierpc

Sierpc to miasto leżące w województwie mazowieckim z siedzibą władz powiatu sierpeckiego. Przez miasto przepływa rzeka Sierpienica. Miasto w przeszłości spustoszyły trzy pożary, a największe zniszczenia Sierpc przeżył za czasów potopu szwedzkiego, a w czasach II wojny światowej stacjonowało w mieście Gestapo.

Obecnie w mieście zachowało się klika zabytków. Spacerując po Sierpcu możemy zobaczyć gotycki kościół pw. Świętych Wita, Modesta i Krescencji, farny, z XIV lub XV w., gotycki kościół Ducha Świętego z końca XV w., zespół klasztorny na wzgórzu zwanym dawniej Loret, barokowy klasztor benedyktynek z pocz. XVIII w. murowany z cegły z kaplicą z barokowym wnętrzem czy barokową dzwonnicę murowaną z końca XVIII w. Klasycystyczny ratusz z 1841 r. to obecnie siedziba Muzeum Wsi Mazowieckiej.

W mieście znajduje się też kilka ośrodków kultury. Jest tutaj kino z lat 30 XX wieku, Muzeum Wsi Mazowieckiej, Miejska Bibliotek Publiczna oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W mieście działa także lokalna telewizja TV Sierpc oraz prasa. Sierpc to głównie tereny rolnicze, charakteryzujące się czystym środowiskiem naturalnym, jednak w mieście także jest kilka zakładów, takich jak Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Zakład Przetwórstwa Mięsa Olewnik czy Kasztelan Browar Sierpc.

W mieście znajdziemy także kantory Sierpc. Z łatwością wymienimy tutaj każdą walutę na polską i odwrotnie. Poszukiwaczy najlepszego kursu zapraszamy do naszej bazy kantorów w Sierpcu, w której prezentujemy numery kontaktowe do poszczególnych placówek.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Wojska Polskiego 2, Sierpc

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy