Kantor, kantory wymiany walut Sochaczew

Nad rzeka Bzurą i Utratą, w centralnej Polsce, leży miasto Sochaczew. W czasach historycznych był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Do XV w. uważane było również za prawdopodobne miejsce pochówku Bolesława Krzywoustego. Etymologia nazwy miasta wskazuje, że pochodzi ono prawdopodobnie od „sochy”, pierwowzoru pługa, lub od „sochacze”, co oznacza suche gałęzie.

W Sochaczewie krzyżują się droga nr 580 i nr 705. W pobliżu przebiega autostrada A2, a samo miasto okala obwodnica. To wszystko sprawia, że Sochaczew jest istotnym węzłem drogowym. Miasto jest dobrze skomunikowane z większymi miastami Polski dzięki linii kolejowej, rozwiniętej komunikacji autobusowej.

Będąc w Sochaczewie koniecznie trzeba zwiedzić tutejsze zabytki. Na uwagę zasługują ruiny zamku książąt mazowieckich z XIV w., kościół w Trojanowie, zespół pałacowy w Czerwonce czy młyn wodny w Chodakowie. W Sochaczewie znajduje się również Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Po zwiedzaniu warto zrelaksować się w miejskiej pływalni lub poobserwować akrobacje na sochaczewskim skateparku.

W różnych częściach miasta znajdują się kantory Sochaczew, w których mieszkańcy wybierający się za granicę kraju mogą zakupić obcą walutę. Kantory w Sochaczewie będą nieocenionymi punktami wymiany walut dla cudzoziemców, którzy odwiedzają to miast w celach turystycznych. W naszej bazie kantorów zostały zawarte wszystkie miejscowe punkty wymiany walut wraz z mapkami poglądowymi.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut. Sprzedaż, skup walut, pl. Kościuszki 2, Sochaczew
Zagros. Kantor wymiany walut, Wąska 13b, Sochaczew

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy