Kantor, kantory wymiany walut Szydłowiec

Szydłowiec położony jest w województwie mazowieckim i znajduje się w zachodniej części Przedgórza Iłżeckiego. Historia miasta sięga aż XII w., kiedy to prawdopodobnie powstały podwaliny dzisiejszego miasta. Szydłowiec rozwijał się z niewielkiej osady kolonizacyjnej. W późniejszych wiekach tutejsza ludność trudniła się tkactwem, młynarstwem, piwowarstwem oraz eksploatacją miejscowego kamienia. Rozwój miasta datuje się na XVI w., kiedy to Szydłowiec był centrum lokalnego rynku, głownie ze względu na liczne jarmarki.

Obecnie Szydłowiec nie może narzekać na brak zainteresowania, nie tylko ze strony inwestorów, ale przede wszystkim turystów. Odwiedzają oni miasto, aby zobaczyć tutejsze zabytki, m.in. zamek wybudowany przez Stanisława Szydłowieckiego, w którym aktualnie mieści się Szydłowieckie Centrum Kultury oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Warto również zobaczyć ratusz o ciekawej architekturze i znajdujący się przed nim pręgierz. Zabytków w mieście przez lata namnożyło się sporo, najlepiej przyjechać i zobaczyć je na żywo.

Po zwiedzaniu koniecznie trzeba udać się na pyszny obiad do pobliskiej restauracji i zrelaksować się przy kawie. Zagraniczni goście nie będą mieli problemów z wymianą pieniędzy w kantorach w Szydłowcu, ponieważ dysponuje on siecią punktów wymiany walut gotowych w każdej chwili dokonać wymiany. Spis kantorów Szydłowiec znajdziecie również w naszej bazie. Serdecznie zapraszamy!

Kantor, ulica, miasto
Wilczyński Lech. Kantor wymiany walut, Spółdzielcza 1, Szydłowiec
Woźniak Marcin. Kantor, Kościuszki 213, Szydłowiec

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy