Kantor, kantory wymiany walut Kartuzy

Kartuzy umiejscowione są nad czterema jeziorami, które nazywane są kartuskimi. Zaliczamy do nich jezioro Klasztorne Duże, Klasztorne Małe, Karczemne oraz Mielenko. Miasto Kartuzy, ze względu na swoje położenie, należało niegdyś do województwa gdańskiego, a obecnie wchodzi w skład aglomeracji gdańskiej.

Spośród atrakcji turystycznych godnych polecenia w Kartuzach należy wymienić Zespół Klasztorny Kartuzów. Warto zobaczyć piaskowcową rzeźbę Madonny z XVIII w. oraz średniowieczny refektarz klasztorny. Informacje na temat miasta i jego historii znajdziemy w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera.

Rozwój turystyki sprawił, że miasto stało się jeszcze bardziej otwarte nie tylko dla przyjezdnych z kraju, ale i z zagranicy. Obecnie Kartuzy prowadzą współpracę międzynarodową z miastami znajdującymi się na terenie Francji i Niemiec. To też miało swoje przełożenie na pojawienie się kantorów w Kartuzach. Z kantorów Kartuzy korzystają nie tylko przyjezdni, ale również ludność miejscowa, która w dowolnym momencie może dokonać wymiany waluty. Spis poszczególnych kantorów prezentujemy na naszej stronie wraz z telefonem kontaktowym.

Kantor, ulica, miasto
Dolar Patrycja Skrabacz, Kościuszki 10, Kartuzy
Karolina Makurat, Rynek 5, Kartuzy
Krispol, Kościuszki 5, Kartuzy
Strong. Kantor, Rynek 5, Kartuzy
WJM-Kaszub, Dworcowa 4, Kartuzy

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa pomorskiego: Kantory Gdańsk, Kantory Gdynia, Kantory Słupsk, Kantory Tczew, Kantory Wejherowo, Kantory Starogard Gdański, Kantory Rumia

 

Polecamy