Kantor, kantory wymiany walut Wejherowo

Czym Wejherowo wyróżnia się na tle innych nadmorskich miejscowości? Przede wszystkim leży w samym sercu Kaszub i jest uznawane za ich stolicę. Jest jednak coś ponad to, co czyni to miasto wyjątkowym. Powstał tu „Szlak Alfabetu Kaszubskiego”, dzięki któremu turyści mają możliwość poznania najbardziej interesujących miejsc w okolicy. Szlak swój początek bierze przy klasztorze. Nawiązując do muzycznego alfabetu, kolejnym celem dla zwiedzających powinien stać się Pałac Przebendowskich i Keyserlingków, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Na uwagę zasługuje ratusz, w którym mieści się Sala Tradycji i Historii Wejherowa oraz zabytkowy rynek – Plac Jakuba Wejhera, na którym skupia się życie miasta. Turyści znajdą tutaj ukojenie w kawiarniach i restauracjach kosztując kaszubskich specjałów. Nad Wejherowem czuwa pomnik założyciela miasta, Jakuba Wejhera, który znajduje się na tutejszym rynku. Ufundowana przez niego Kalwaria Wejherowska również zasługuje na uznanie.

Wejherowo to miejscowość doskonała pod względem logistycznym. Stąd blisko do Władysławowa i na Hel, do Trójmiasta, a także do Lęborka i Łeby. W okolicy znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, Puszcza Darżlubska, Bagno Biała i wiele innych atrakcji.

Nadmorskie ulokowanie oraz bliskość większych miast sprawia, że w Wejherowie spotkamy wielu obcokrajowców chętnie tutaj odpoczywających. Miasto w pierwszej kolejności zaprasza cudzoziemców do kantorów Wejherowo, gdzie będą mogli wymienić swoja walutę na polskie złotówki, ponieważ tylko one uznawane są podczas wszelakich transakcji. Kantory w Wejherowie umieściliśmy na naszej stronie wraz z potrzebnymi danymi, co ułatwi ich odnalezienie w mieście.

Kantor, ulica, miasto
Gruchała Józef. Kantor, Staromłyńska 2a, Wejherowo
Promes. Kantor wymiany walut, pl. Wejhera 10, Wejherowo
Promes. Kantor wymiany walut, Pucka 13, Wejherowo
Promes. Kantor wymiany walut, 1 Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28, Wejherowo

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa pomorskiego: Kantory Gdańsk, Kantory Gdynia, Kantory Słupsk, Kantory Tczew, Kantory Wejherowo, Kantory Starogard Gdański, Kantory Rumia

 

Polecamy