Kantor, kantory wymiany walut Końskie

Wśród Lasów Koneckich na skraju Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej znajduje się miejscowość Końskie.

Jest to jeden z ośrodków przemysłu metalurgicznego i handlowego. Znajduje się tutaj podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Już w czasach historycznych w Końskim popularna była obróbka żelaza oraz związana z nim produkcja broni. Gdy Końskie zdobyła akt lokacyjny miasta rozpoczęła się jego rozbudowa. Powstawały miejskie budynki zlokalizowane wokół rynku, a także zespół parkowo-pałacowy. Do miasta zaczęła napływać ludność i widoczny był wzrost znaczenia rzemiosła. Rozwój obróbki żelaza był tak duży, że w XVIII w. funkcjonowała w mieście Fabryka Broni w Końskich.

Wśród zabytków, które można obejrzeć przyjeżdżając do Końskich są wspomniany wcześniej zespół pałacowo-parkowy wzniesiony przez Jana Małachowskiego, w skład którego wchodzi oranżeria egipska, altana, świątynia grecka, glorieta, kapliczka, „Domek Wnuczętów” oraz pozostałości muru z basztami. Interesujące zabytki znajdziemy również w okolicy rynku: kolegiata św. Mikołaja w Końskich, kościół św. Anny i św. Jana Chrzciciela oraz okoliczne budynki.

Poza zabytkami w mieście znajdziemy kantory Końskie, w których każdy, kto wybiera się na zagraniczne wakacje będzie mógł w dowolnym momencie wymienić pieniądze. Na naszej stronie internetowej znajdziecie między innymi godziny otwarcia kantorów w Końskim.

Kantor, ulica, miasto
Biuro Finansowo-prawne Leszek Stańczyk, Cicha 11A, Końskie
Kantor Zapała Piotr, Piłsudskiego 11, Końskie
Makuch Maciej. Kantor wymiany walut, Piłsudskiego 26, Końskie

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa świętokrzyskiego: Kantory Kielce, Kantory Ostrowiec Świętokrzyski, Kantory Starachowice, Kantory Skarżysko-Kamienna, Kantory Sandomierz, Kantory Końskie, Kantory Busko-Zdrój

 

Polecamy