Kilka dni temu na Waszą prośbę pisałam recenzję Konta Osobistego Nest Banku, mBanku i Alior Banku. Dzisiaj przyjrzałam się ofercie Rachunku Lion’s Prime w Lion’s Banku, które w rankingu tych „darmowych” wypada bardzo dobrze. Jedyne co może trochę odstraszać to opłata za prowadzenie rachunku, która wynosi 100 PLN, ale uniknąć możemy jej spełniając jeden z dwóch warunków:

  • jeżeli w ostatnim dniu danego miesiąca kalendarzowego Posiadacz Rachunku jest również Posiadaczem Lakaty FORTUNE, a saldo na Koncie Prime na koniec dnia poprzedniego wynosi minimum 10% wartości Lokaty FORTUNE lub
  • to już jest bardziej przyjazny warunek do spełnienia: jeżeli dokonany zostanie w poprzednim miesiącu kalendarzowym wpływ na Konto Prime w formie przelewu z innego banku lub wpłaty gotówkowej (w tym wpłaty we wpłatomacie) na łączną kwotę nie niższą niż 2 000,00 PLN

I na tym w zasadzie opłaty się kończą, jeżeli weźmiemy pod uwagę czynności wykonywane przez Bankowość Elektroniczną. Trochę inaczej wygląda to w przypadku zlecenia konkretnych czynności przez Bankowość Telefoniczną i w Placówce Banku, ale dokładnie zobaczycie to w Tabeli Opłat i Prowizji, przy czym i tak wiele czynności zlecanych telefonicznie czy w bezpośrednio Banku jest darmowe. Jeżeli natomiast chodzi o Bankowość Elektroniczną Lion’s Banku to nie zapłacimy za przelewy krajowe (wewnętrzne, zewnętrzne, przelewy do ZUS, US), za ustanowienie, modyfikację i realizację zlecenia stałego, ani polecenia zapłaty (w tym za jego odwołanie) i wyciągi elektroniczne.

Bez żadnych dodatkowych warunków otrzymujemy Kartę do konta i nie płacimy za jej użytkowanie. Podobnie jest ze wszystkimi bankomatami w kraju, które są darmowe, nawet te w Oddziałach Idea Banku.

Priority Pass

Warto też dodać, że do Konta wydawana jest Karta Debit MasterCard, z którą możemy zostać Członkami Klubu Priority Pass. Priority Pass to ekskluzywny program, który zapewnia nam dostęp do ponad 900 saloników VIP na lotniskach w ponad 400 miastach na całym świecie. Saloniki to specjalnie wyznaczone na lotniskach miejsca, czynne 24 godziny na dobę, z dostępem do Internetu i urządzeń biurowych, w których możemy spokojnie popracować, albo po prostu zrelaksować się przed podróżą. Saloniki oferują również przechowalnię bagażu oraz catering. Opłata za wejście do saloniku Priority Pass wynosi 24 EUR (Zgodnie z informacjami na stronie Banku opłata przeliczana jest na złote polskie po kursie sprzedaży EUR zawartym w Tabeli Kursów Walut Banku, obowiązującym w dniu dokonania zaksięgowania opłaty).

Celowe Konto Oszczędnościowe

Wraz z Kontem Lion’s Prime możemy całkowicie bezpłatnie otworzyć i prowadzić w Banku Celowe Konto Oszczędnościowe. Rachunek oprocentowany jest na 1,2% w skali roku, a odsetki kapitalizują się ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. Zgodnie z Regulaminem na Rachunek Celowego Oszczędzania nie można dokonywać wpłat gotówkowych. Z Rachunku Celowego Oszczędzania nie można dokonywać transakcji płatniczych, za wyjątkiem zlecenia przelewu na Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy prowadzony przez Bank. Niestety Regulamin rachunków o Celowym Koncie Oszczędnościowym mówi niewiele, ale jesteśmy już w trakcie ustalania szczegółów z Bankiem. Jeżeli tylko dowiemy się czegoś więcej, to niezwłocznie Was poinformujemy.

Konto Lion’s Prime, możecie założyć online, albo najpierw umówić się na wizytę z Doradcą, który przedstawi Wam szczegóły oferty. Podobno w Placówkach serwują całkiem dobrą kawę, a że wizytę umawiacie wypełniając formularz zgłoszeniowy to nie powinno być kolejek, w końcu to spotkanie z private bankierem 🙂

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ Z DORADCĄ

Jeżeli opisana przez nas oferta rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w „Zaplanuj spotkanie”. ?

PRZYDATNE DOKUMENTY

Regulamin prowadzenia rachunków bankowych Lion’s Banku

Tabela Opłat i Prowizi Lion’s Banku

Tabela Oprocentowania Lion’s Banku