Od 01.05.2017 r. Rachunek oszczędnościowy Extra Zysk w Euro Banku oferuje nam oprocentowanie na poziomie 2,5%. Co prawda z Rachunku Extra Zysk mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni Klienci, jednak w przypadku obecnych Klientów oferta jest już znacznie mniej atrakcyjna. Oprocentowanie wygląda następująco dla określonych grup Klientów:

[table id=22 /]

2,5% dla nowych Klientów

Oprocentowanie 2,5% obowiązuje wyłącznie dla nowych Klientów, przez 3 miesiące dla kwoty do 30 000 zł. Dodatkowo, aby otworzyć Rachunek oszczędnościowy Extra Zysk, należy wcześniej otworzyć Konto Prestige, Active lub Na co dzień. Najpierw otwieramy jedno z Kont Osobistych, a później w terminie do 30 dni od podpisania umowy otwieramy Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk. Zgodnie z regulaminem oferty nowy Klient to taki, który na minimum 12 miesięcy przed otwarciem Konta nie posiadał innego Konta w Banku. Nadwyżka środków ponad 30 000 zł dla nowych Klientów jest oprocentowana na 2% w skali roku, również przez okres 3 miesięcy. Po upływie okresu promocyjnego oprocentowanie rachunku oszczędnościowego zostanie obniżone i będzie miało następującą wartość:

  • 1,65% do kwoty 30 000 zł i 1,40% dla kwoty powyżej 30 000 zł jeżeli zdecydujemy się przelewać na Konto Osobiste wynagrodzenie, emeryturę, rentę, dochód z umów cywilnoprawnych bądź świadczenie 500 plus. Minimalna kwota jaka musi zasilić nasze konto to 500 zł.
  • 0,65% dla wszystkich środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowym jeżeli nie będziemy zasilać Konta Osobistego.

 1,65% dla obecnych Klientów z dochodem

Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk będąc już Klientem Euro Banku, to możemy go otworzyć pod warunkiem, że posiadamy w Banku Konto Osobiste inne niż Standard i Junior. I oczywiście musimy zapewnić stałe wpływy na nasze Konto Osobiste o wartości minimum 500 zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty, dochodu z umów cywilnoprawnych bądź świadczenia 500 plus. Jeżeli nie zapewnimy wpływu środków nasz rachunek oszczędnościowy będzie oprocentowany na 0,65%, a to już całkowicie się nie opłaca.

Regulamin promocji ma jeszcze jeden ciekawy zapis: Stawka oprocentowania dla Klientów przelewających dochód, w przypadku spełnienia Warunku, obowiązuje od ósmego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniony został Warunek, do siódmego dnia miesiąca kolejnego. Warunek, dotyczy zasilenia Konta Osobistego. Oznacza to, że jeżeli otworzycie konto np. 07.05.2017 r., a wynagrodzenie przelejecie 10.05.2017 r. to oprocentowanie 1,65% lub 1,4% będzie obowiązywało dopiero od ósmego dnia kolejnego miesiąca, czyli od 08.06.2017 r.

WEŹ UDZIAŁ W PROMOCJI - OTWÓRZ KONTO OSOBISTE

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂

Które Konto Osobiste w Euro Banku wybrać?

Aby otworzyć Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk, musimy otworzyć Konto Osobiste Active, Prestige lub Na co dzień. Najbardziej opłacalne wydają się Konta Active oraz Prestige i decyzje o tym, które wybrać ułatwią nam dochody, jakie otrzymujemy.

Konto Active będzie prowadzone bezpłatnie pod warunkiem, że miesięczny wpływ z tytułu wynagrodzenia wyniesie 1500 zł, lub średnie saldo konta wyniesie 15 000 zł. W przeciwnym wypadku Konto będzie nas kosztować 9 zł. Karta do Konta kosztuje 4,90 zł, jednak możemy jej uniknąć pod warunkiem rozliczenia w miesiącu transakcji Kartą na kwotę 400 zł. Jeżeli będziemy w podbramkowej sytuacji i będziemy musieli wykonać przelew zewnętrzny w placówce banku, to zapłacimy za niego 7 zł. Nie zapłacimy natomiast za przelewy zlecane w bankowości, nie zapłacimy za wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto Prestige będzie prowadzone bezpłatnie pod warunkiem, że miesięczny wpływ z tytułu wynagrodzenia wyniesie 4000 zł, lub średnie saldo konta wyniesie 50 000 zł. W przeciwnym wypadku Konto będzie nas kosztować 21 zł. Karta do Konta kosztuje 4,90 zł, jednak możemy jej uniknąć pod warunkiem rozliczenia w miesiącu transakcji Kartą na kwotę 500 zł. Nie zapłacimy natomiast za przelewy zewnętrzne przez Internet i w placówce, oraz za wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto Na co dzień to rachunek, który kosztuje 7 zł miesięcznie (5 zł w przypadku kiedy mamy ukończone 65 lat). Nie ma możliwości aby w jakikolwiek sposób uniknąć opłaty. Bezpłatna jest natomiast Karta, tutaj nie musimy spełniać żadnego warunku, a także jak w poprzednich dwóch Kontach przelewy zewnętrzne przez Internet i w placówce, oraz za wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Dodatkowo zakładając Konto Active i Prestige mamy możliwość skorzystania z programu „Rodzina i Przyjaciele” i zyskać tym samym 5% zwrotu rocznie za wydatki. Zwrotowi podlegają transakcje dokonywane m.in. w kinach, teatrach, operach, klubach muzycznych, restauracjach, salonach SPA, sklepach sportowych, basenach i aquaparkach czy inne opłaty za transport w tym linie lotnicze, pociągi, hotele itp. Łączny zwrot za cały rok jaki możemy uzyskać to aż 720 PLN.

PRZYDATNE DOKUMENTY

Tabela Opłat i Prowizji – Konto Osobiste i Karty Płatnicze Euro Banku

Tabela Oprocentowania Konta dla osób fizycznych w Euro Banku

Regulamin oferty Rachunku Oszczędnościowego Ekstra Zysk

Regulamin Programu „Rodzina i Przyjaciele”