W Banku Inteligo i PKOBP funkcjonuje Konto dla najmłodszych do 13 roku życia z oprocentowaniem 2,5% w skali roku dla kwoty do 2500 PLN. W ten sposób Bank PKOBP stawia na rozwój i edukację najmłodszych na temat zarządzania finansami. Inteligo Konto Dziecka nic nie kosztuje. Nie zapłacimy za otwarcie i prowadzenie rachunku, za przelewy krajowe przez Internet czy za doładowanie telefonu zlecane online. Rachunek dla naszego Juniora możemy otworzyć posiadając już Konto w Inteligo lub PKO BP – recenzje tych dwóch rachunków znajdziecie na naszym blogu w artykule Bezpłatne i w pełni mobilne Konto Inteligo oraz Konto PKO za Zero. To daje nam gwarancję stałego monitorowania wykonywanych przez naszą pociechę operacji. Dodatkowo zlecane przelewy, czy doładowania telefonu wymagają naszego potwierdzenia, a w ustawieniach konta możemy nawet wyłączyć tą funkcję dla Konta Juniora. W przypadku Konta w Inteligo, Junior nie otrzymuje karty, w PKO BP istnieje możliwość wyrobienia karty przedpłaconej (zbliżeniowej).

Na Karcie do Konta Junior możemy ustawić limity, decydować o podziale środków na płatności w sklepach, w internecie i wypłaty z bankomatów. Zasilenie karty następuję za pomocą przelewu internetowego w serwisie iPKO lub z serwisów transakcyjnych innych banków, bądź wpłaty w placówce. Płatności zbliżeniowe bez użycia kodu PIN są ograniczone do kwoty 30 PLN.

Dodatkowe funkcje Konta Dziecka

Co prawda wykonywanie operacji z Konta Juniora jest bardzo ograniczone i trudno się temu dziwić, skoro to za pewne pierwsza przygoda naszej pociechy z bankowością, ale konto samo w sobie ma wiele innych ciekawych funkcji. W Bankowości Elektronicznej możemy zlecać wyzwania, tworzyć plany oszczędzania czy wirtualne skarbonki, które pomagają dziecku odkładać pieniądze. Uwagę zwraca też szata graficzna bankowości elektronicznej  z efektami dźwiękowymi, która pozwala na dobór wymarzonej szaty graficznej np. z postaciami z Cartoon Network 🙂 Wygląd i funkcje możecie sprawdzić na filmie po lewej stronie, bądź bezpośrednio na stronie Banku przenosząc się do podglądu bankowości elektronicznej, w której możecie klikać i sprawdzać wszystkie dostępne opcje.

Materiały Edukacyjne

Wraz z Kontem Dziecka, Bank PKOBP przygotował zestaw materiałów edukacyjnych. Są one dostępne bezpłatnie na stronie Banków i mają zachęcać najmłodszych do nauki poprzez zabawę. W przygotowanych książeczkach online padaja odpowiedzi na pytania do czego służą pieniądze i skąd się biorą, jak oszczędzać i mądrze wydawać pieniądze, a także tłumaczą podstawowe pojęcia finansowe. Wśród przygotowanych materiałów znajdują się również gry i zabawy edukacyjne dla dzieci od 3 do 12 lat.

 

Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki

Gry i zabawy dla dzieci w wieku 3-5 lat

Gry i zabawy dla dzieci w wieku 6-9 lat

Gry i zabawy dla dzieci w wieku 10-12 lat

PRZYDATNE DOKUMENTY

Tabela Opłat i Prowizji PKOBP

Tabela Oprocentowania PKOBP

Tabela Oprocentowania Inteligo

Tabela Opłat i Prowizji Inteligo