Konkurencja nie śpi 😉 W sierpniu BZWBK wprowadziło do swojej oferty nowe Konto Jakie Chcę, proponując Klientom innowacyjny, darmowy w zakresie prowadzenia rachunek z możliwością podwyższenia oprocentowania na koncie oszczędnościowym i zwrotem środków za opłacone rachunki. We wrześniu rewolucje kont osobistych przeprowadził Alior Bank. Z oferty Alior wyłączył Konto Rozsądne, Konto Wyższej Jakości i Konto Rachunki w Pakiecie, a w zamian za to proponuje nowe Konto Jakże Osobiste.

Konto Jakże Osobiste

To Konto, które tworzysz w zakresie opłat i prowizji według swoich potrzeb, a dodatkowo możesz dodawać zaproponowane przez Bank usługi i programy specjalne. Na starcie Konto Jakże Osobiste zawiera:

 • darmowe prowadzenie Konta, jeżeli masz mniej niż 26 lat lub jeżeli w miesiącu rozliczeniowym zaksięgujesz wpływ na kwotę 1500 zł. W przeciwnym wypadku za Konto zapłacisz „jedynie” 10 zł.
 • bezpłatną Kartę debetową pod warunkiem, że rozliczysz w miesiącu transakcje bezgotówkowe Kartą na kwotę 300 zł. W przeciwnym wypadku za Kartę zapłacisz 5 zł.
 • bezpłatne przelewy internetowe – tutaj nie musisz spełniać żadnego warunku.

Dodatkowo możesz wybrać dwie, z poniżej wymienionych czynności, za które Bank nie pobierze opłaty, a w razie potrzeby swoją decyzję możesz zmienić i wybrać inne czynności:

 • Bezpłatne bankomaty w Polsce,
 • Bezpłatne bankomaty za granicą,
 • Oprocentowanie na Koncie oszczędnościowym podwyższone do 1,46% w skali roku dla środków do 20 000 zł,
 • Limit kredytowy w koncie bez odsetek,
 • Zwrot 1% za zakupy,
 • Ubezpieczenie podróży,
 • Mastercard Priceless Specials
 • Pakiet Assistance,
 • Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

Każda kolejna „korzyść” – jak to nazywa Bank, będzie Cię kosztować 3,50 zł. Jeżeli będziesz chciał zmienić czynności, za które Bank miałby nie pobierać opłaty, możesz to zrobić w bankowości elektronicznej lub przez aplikację mobilną. Jeżeli z proponowanych przez Bank „korzyści” nie wybierzesz bezpłatnych bankomatów w Polsce, to za darmo wypłacisz środki w Placówkach i bankomatach Alior Banku. Wypłaty z pozostałych bankomatów to koszt 2,50 zł od każdej wypłaty. Wypłata za granicą to z kolei koszt 5 zł od każdej transakcji, jeżeli akurat nie wybrałeś korzyści z bezpłatnymi bankomatami za granicą. Za co jeszcze zapłacisz? Za powiadomienie o wykonanych operacjach – 0,30 gr od każdego powiadomienia.

Uważam, że jeżeli jesteś osobą, która otrzymuje regularne wpływy i są one na poziomie 1500 zł, często korzystasz z Karty debetowej, konto obsługujesz przez Internet, a spośród korzyści zdecydujesz się m.in. na bezpłatne bankomaty, to Konto Jakże Osobiste nie jest złym rozwiązaniem i nie zapłacisz za nie ani grosza. Ale jeżeli nie spełniasz tych warunków, a z Konta zamierzasz korzystać sporadycznie zdecydowanie odradzam Ci jego zakładanie. W tej sytuacji lepiej poszukać Konta, które gwarantuje brak opłat bez spełniania żadnych dodatkowych warunków. Takim kontem jest np. Nest Konto w Nest Banku, albo Konto Idealne w Idea Banku. Dodatkowo te dwa Banki, proponują też bardzo przyzwoicie oprocentowane lokaty, więc jeżeli masz dodatkowe oszczędności, to będziesz zadowolony.

Dodatkowe korzyści z Kontem Jakże Osobistym

Wśród opcji, które możesz aktywować bezpłatnie w ramach dwóch korzyści do wyboru, jest między innymi zwrot środków za zakupy. Bank co miesiąc zwróci Ci 1% transakcji dokonanych telefonem – nie Kartą. Oznacza to, że zapłacić możesz Blikiem, HCE i Android Pay. Kwota zwrotu to maksymalnie 20 zł miesięcznie, co odpowiada wydatkom na poziomie 2000 zł. Nie jest to zawrotna kwota, ale zawsze jest to dodatkowy zastrzyk gotówki. Jeżeli miesięcznie wydajesz 2000 zł korzystając z płatności telefonem to rocznie możesz zyskać nawet 240 zł. Jeżeli chcesz większych zwrotów to możesz skorzystać z ofert innych Banków. Większy moneyback w ramach promocji oferują obecnie BGŻ BNP Paribas, gdzie za założenie Konta możesz otrzymać 300 zł zwrotu i 100 zł dodatkowej premii, podobną kwotę zwrotu 300 zł (za transakcje wykonane w punktach gastronomicznych) oferuje PKOBP, albo mBank, który oferuje aż do 650 zł zwrotu za transakcje Kartą, (w mBanku jednak, aby otrzymać zwrot wydatki miesięczne muszą być na poziomie 3250 zł).

Spośród 9 dostępnych korzyści, możesz też skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Koncie oszczędnościowym. Alior oferuje oprocentowanie Konta 1,46% dla salda do 20 000 zł. Nie jest to jednak aż tak atrakcyjne oprocentowanie biorąc pod uwagę oferty innych Banków, np.: 2,5% na Koncie oszczędnościowym w Millennium Banku do kwoty 100 000 zł2,5% na Koncie oszczędnościowym w Getin Noble Banku do kwoty 100 000 zł, czy 2,25% w Nest Banku dla kwoty do 50 000 zł.

OTWÓRZ KONTO JAKŻE OSOBISTE

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂