BZWBK wprowadził do swojej oferty nowy rachunek osobisty: Konto Jakie Chcę. Rozwiązanie, jakie proponuje Bank wiąże się z ujednoliceniem oferty, ale daje też możliwość decydowania o niektórych opłatach, jakie można ponieść za posiadania Konta. I o ile Konto Jakie Chcę może być atrakcyjne dla osób poniżej 26 lat, to dla starszaków niekoniecznie, pomimo iż teoretycznie mogą mieć Konto dopasowane do swoich potrzeb 😉

Opłaty związane z Kontem Jakie Chcę

Bez względu na to, w jakim jesteś wieku, nie zapłacisz za otwarcie i prowadzenie Konta. Do rachunku Bank wydaje Kartę Dopasowaną, za którą możesz zapłacić 3 zł – jest to opłata standardowa, ale możesz też zdecydować, jakie czynności wykonać, aby opłaty uniknąć:

  • 0 zł – jeśli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu lub
  • 0 zł – jeśli wykonasz kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 500 zł w miesiącu

Jeżeli wybierzesz opcję z transakcjami bezgotówkowymi, a ich nie wykonasz, opłata za kartę wyniesie 5 zł. Najbezpieczniej wybrać opcję z 5 transakcjami bezgotówkowymi, ponieważ nie liczy się wydana kwota. Możesz więc kupić 5 razy zapałki za 30 gr i unikniesz opłaty.

Za darmo, bez względu na wiek, możesz też przelewać środki przez Internet korzystając z bankowości elektronicznej Banku, wypłacać środki ze wszystkich bankomatów przy użyciu Blika, wypłacać środki z bankomatów BZWBK, ustanawiać polecenia zapłaty czy zlecenia stałe oraz korzystać z wpłatomatów własnych Banku.

Młodziaki kontra starszaki 

Opłaty w Koncie Jakie Chcę różnią się ze względu na Twój wiek. Osoby zdecydowanie bardziej uprzywilejowane, to wszyscy do 26 roku życia. Nie mając jeszcze 26 lat możesz skorzystać z usługi cash back bez ponoszenia opłat. Wypłacisz też środki ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Nie zapłacisz za wznowienie karty, które starszaków będzie kosztowało 15 zł rocznie. Wyjeżdżając za granicę, za wypłatę środków z bankomatu zapłacisz 5 zł od każdej wypłaty, chyba że aktywujesz 10 dniowy pakiet darmowych wypłat zagranicą za 15 zł.

Co jeżeli jesteś starszakiem i przekroczyłeś magiczny dla Banku wiek 26 lat? Bank zaczyna pobierać od Ciebie więcej opłat, a to już przestaje być dla Ciebie tak bardzo opłacalne. Przede wszystkim zapłacisz za wznowienie karty debetowej 15 zł rocznie. Środki z bankomatów bezpłatnie będziesz mógł wypłacać tylko w bankomatach BZWBK, pozostałe wypłaty z innych bankomatów będą kosztowały Cię 5 zł, a cash back 1,50 zł. Tutaj Bank wychodzi na przeciw Twoim oczekiwaniom i pozwala aktywować pakiet wypłat we wszystkich bankomatach oraz w ramach usługi cash back za 7 zł miesięcznie. Są banki, które pozwalają wypłacać środki ze wszystkich bankomatów za darmo bez względu na to ile masz lat, niestety na takie usługi w BZWBK musimy jeszcze poczekać.

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą zwracam uwagę. Jeżeli jesteś osobą, która lubi od czasu do czasu, albo notorycznie wykonywać czynności w Placówkach Banku to w przypadku Konta Jakie Chcę jest to absolutnie nieopłacalne. Zdecydowanie bardziej korzystnie jest obsługiwać swoje konto online, ponieważ bez względu na to w jakim jesteś wieku, za operacje wykonywane bezpośrednio w Banku, będą naliczane prowizje. Z taką sytuacją można się jednak spotkać w większości instytucji, więc nie jest to żadnym zaskoczeniem. Szczegółowy wykaz opłat i prowizji znajdziesz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Dodatkowe korzyści z Kontem Jakie Chcę

Wybierając Konto Jakie Chcę czekają na Ciebie dodatkowe korzyści. Po pierwsze zwrot środków za opłacone rachunki. Bank zwróci na Twoje konto 1% wartości zapłaconych z konta rachunków za gaz, prąd, internet, telefon oraz telewizję. Maksymalnie w ciągu miesiąca możesz otrzymać 25 zł, co oznacza, że Twoje opłaty za wymienione wyżej rachunki powinny wynosić 2500 zł. Osobiście nie znam osoby, która za gaz, prąd, internet, telefon i telewizję płaci miesięcznie 2500 zł, ale być może jest to możliwe. Żeby otrzymać zwrot należy posiadać faktury na swoje nazwisko i dostarczyć je do Banku – możesz to zrobić w Placówce lub dołączyć skan w bankowości internetowej BZWBK24.

Kolejną zachętą ma być podwyższone oprocentowanie na oszczędnościowym Koncie Systematycznym. Oprocentowanie rachunku zostanie podwyższone z 0,4 % do 1,5% dla środków do kwoty 20 000 zł pod warunkiem, że w danym miesiącu kalendarzowym zaksięgujesz na nim minimum 20 zł. Podwyższone oprocentowanie zacznie działać w miesiącu następującym po miesiącu, w którym wpłacisz środki. Jeżeli takie zasady Ci odpowiadają, to najlepiej ustanowić zlecenie stałe, aby nie zapomnieć o zasileniu Konta oszczędnościowego. Jednak, jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany oszczędzaniem to warto skorzystać z ofert innych Banków, które proponują znacznie wyższe oprocentowanie dla wyższych kwot, np.: 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium, albo 2,5% na Koncie Oszczędnościowym w Getin Noble Banku. Ciekawą opcją oszczędzania i odkładania środków jest również proponowana przez niektóre Banki usługa Saver. Dzięki codziennym operacją jak płatności kartą czy przelewy możesz na konto Saver przelewać „resztę” wynikającą z zaokrąglenia do pełnych złotych, udział %, czy konkretną kwotę. Więcej informacji na temat takiej metody oszczędzania znajdziesz w naszym wpisie Regularne oszczędzanie, dzięki automatycznemu odkładaniu środków.

Jako kolejny atut Konta Jakie Chcę Bank przedstawia usługę zwrotu za zakupy. Jednak nie ma ona nic wspólnego z samym Kontem, tylko z ofertą Karty Kredytowej 1|2|3 . Zawierając umowę o Kartę Kredytową 1|2|3 w BZWBK i płacąc nią za zakupy otrzymujemy podwojony względem oferty standardowej zwrot środków w wysokości:

  • 2% wydatków we wszystkich supermarketach spożywczych,
  • 4% wydatków na wszystkich stacjach paliw,
  • 6% wydatków we wszystkich restauracjach i fast-foodach.

Miesięcznie kwota zwrotu wynosi maksymalnie 63,33 zł miesięcznie, co przekłada się na roczną premię w wysokości 760 zł rocznie.

OTWÓRZ KONTO JAKIE CHCĘ

Jeżeli opisana przez nas promocja rozwiała Twoje wątpliwości i podoba Ci się to co robimy, pomóż nam w dalszym rozwoju. Skorzystaj z oferty klikając w formularz poniżej. 🙂