Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Choć w przeciwieństwie do poprzednich imprez, wyjątkowo w tym roku mistrzostwa rozegrane zostaną późną jesienią. Kto jest faworytem tegorocznego mundialu? Jakie szanse mają Polacy w starciu z rywalami? Sprawdź terminarz na mundial 2022 i dowiedz się, kiedy swoje mecze rozgrywają Biało-Czerwoni.

Kiedy rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Katar 2022?

Kibice wyczekujący pierwszego gwizdka piłkarskich mistrzostw świata mogą być nieco zdziwieni. Na mundial 2022 terminarz jest szczególnie nietypowy. W przeciwieństwie do poprzednich imprez Mistrzostwa Świata w Katarze zostaną rozegrane… późnią jesienią. To pierwszy taki przypadek w historii piłkarskich mistrzostw świata.

Skąd taka zmiana? Wszystko ze względu na specyficzny mikroklimat i trudne warunki pogodowe, jakie panują w Katarze w trakcie letnich miesięcy. W lipcu i sierpniu temperatura powietrza na Półwyspie Arabskim dochodzi do 40 stopni Celsjusza. W trosce o zdrowie zawodników i kibiców zdecydowano zmienić terminarz na mundial 2022 i rozegrać mecze na przełomie listopada i grudnia.

Mecze Polaków podczas Mundialu w Katarze

Wyczekując na mundial 2022 terminarz na mecze Polaków jest jedną z najważniejszych kwestii. Kiedy swoje mecze rozegrają Biało-Czerwoni? W tym roku rozpoczniemy zmagania wyjątkowo szybko, bo już drugiego dnia mistrzostw. Dokładnie 22 listopada Polska zmierzy się w Doha z Meksykiem. Cztery dni później podejmiemy drużynę z Arabii Saudyjskiej, natomiast fazę grupową zakończymy hitowym spotkaniem z Argentyną, które odbędzie się 30 listopada.

Mundial 2022 terminarz na mecze Polaków:

22 listopada (wtorek), 17:00 Meksyk – Polska (Stadion 974, Doha)
26 listopada (sobota), 14:00  Polska – Arabia Saudyjska (Education City Stadium, Al Rajjan)
30 listopada (środa), 20:00 | Polska – Argentyna (Stadion 974, Doha)

Faworyci Mistrzostw Świata 2022

Kto będzie głównym faworytem na zbliżającym się mundialu? Pretendentów do zwycięstwa będzie co najmniej kilku. Z pewnością dużą uwagę poświęcić trzeba obrońcom tytułu Francuzom, którzy prowadzeni przez swoją super-gwiazdę Kyliana Mbappe, będą chcieli zatrzeć niepowodzenie z ostatnich Mistrzostw Europy.

Tradycyjnie w roli faworyta znajduje się Brazylia, pomimo braku znaczących sukcesów w ostatnich latach. Być może Neymar i spółka będą chcieli udowodnić kibicom z całego świata, że Canarinhios to nadal licząca się marka w światowym futbolu. Szczególnie, że podczas rozgrywanego mundial 2022 terminarz dla Brazylijczyków ułożył się bardzo korzystnie. W swojej grupie rywalizują z Serbią, Kamerunem i Szwajcarią. W przypadku awansu z pierwszego miejsca zmierzą się prawdopodobnie z kimś z trójki Ghana/Korea Poludniowa/Urugwaj.

Zawsze groźna jest reprezentacja Niemiec, która regularnie walczy o najwyższe trofea. Z dużymi ambicjami na mundial udają się Anglicy, którzy znakomicie zaprezentowali się na Mistrzostwach Europy.

Szanse Polaków na MŚ w Katarze

Czy Polacy mogą osiągnąć duży sukces na Mistrzostwach Świata w Katarze? Zważywszy na to jak ułożył się terminarz Mundial 2022 po wyjściu z grupy na Polaków mogą czekać niemałe wyzwania. Zespoły z grupy C zmierzą się bezpośrednio z pierwszym lub drugim miejscem grupy D, czyli prawdopodobnie drużynami Francji lub Danii. Czy Polaków stać na zwycięstwo? Trudno ocenić, ale najpierw należy dobrze zaprezentować się w grupie i wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek.