Rynek pożyczek jest obecnie bardzo rozbudowany. Wpływ na to ma szereg czynników m.in. zaostrzone restrykcje w bankach w zakresie ich przyznawania, wysokie wymagania i mnóstwo czasochłonnych formalności. Rośnie również liczba osób niemające odpowiedniej historii kredytowej, przez co nie mogą wziąć pożyczki w banku. Wówczas firmy finansowe wychodzą naprzeciw nim z atrakcyjnymi ofertami. W poniższym artykule przedstawiamy kilka z nich.

Pożyczka na oświadczenie

Jest to forma kredytu, z jakiego mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Gwarantuje najmniejszą ilość formalności do załatwienia, a wnioskodawca musi jedynie oświadczyć, jakie uzyskuje co miesiąc wpływy. Taki kredyt najłatwiej uzyskać w tym banku, którym posiada się konto osobiste, na jakie spływają środki z wynagrodzenia. Niestety jest pewien haczyk, mianowicie im mniejsza ilość dokumentów mających obiektywnie ocenić indywidualną zdolność kredytową, tym gorsze warunki bank zaproponuje. Tego typu kredyty nie są udzielane na wysokie kwoty i najczęściej banki nie pożyczają na takich warunkach sum większych niż kilka tysięcy złotych. Dokładniej co to znaczy pożyczka na oświadczenie wyjaśnia dobrapozyczka24.pl.

Pożyczka na dowód

Jest to obecnie najlepsza na rynku finansowym opcja dla tych osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Zyskała w ostatnim czasie dużą popularność dzięki ograniczonemu procesowi weryfikacji. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Składając wniosek przez internet, formalności są ograniczone do absolutnego minimum. Nie jest wymagane potwierdzanie źródła dochodów czy okazanie rodzaju umowy, na podstawie której klient jest zatrudniony. Nie jest weryfikowany staż pracy czy wysokość uzyskiwanej pensji. To szansa dla osób, którym bank odmówił wsparcia finansowego. To rozwiązanie ogólnodostępne właściwe dla każdego. Taką pożyczkę wyróżnia również łatwy i prosty sposób składania wniosku. Można to zrobić przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. We wniosku określa się wysokość kwoty oraz czas spłaty. Po zaakceptowaniu warunków należy określić sytuację finansową oraz podać dane kontaktowe. Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut. Obecnie można wybrać opcję weryfikacji, za pomocą tradycyjnego przelewu w wysokości 1 zł lub poprzez specjalną aplikację mobilną. To znacznie przyspiesza staranie się o pożyczkę. Po zatwierdzeniu chęci zaciągnięcia pożyczki pozostaje tylko czekać na odpowiedź firmy pożyczkowej. Zajmuje to od kilku minut do kilkunastu godzin. Odpowiedź otrzymuje się w formie wiadomości mailowej lub sms.

Pożyczka na 500+

Wsparcie finansowe z programu Rodzina 500+ otrzymuje wiele rodzin z dziećmi. Dzięki temu sytuacja materialna wielu rodzin uległa znacznej poprawie. Taki comiesięczny zastrzyk gotówki pozwala zaoszczędzić, zainwestować w przyszłość dzieci, organizować wyjazdy i wakacje czy zrobić remont pokoju dziecięcego. Pojawiły się głosy, że wraz z wprowadzeniem tego programu w życie rodzice zaciągają krótkoterminowe pożyczki. Wiele banków i instytucji finansowych podczas obliczania zdolności kredytowej nie bierze pod uwagę środków uzyskiwanych w ramach świadczenia, zatem rodzice nie mogą liczyć na większy limit podczas zaciągania pożyczek gotówkowych. Przychody z programu 500+ dokładnie tak samo, jak alimenty nie podlegają zajęciom komorniczym w sytuacji przeprowadzania windykacji oraz nie wpływają na podniesienie zdolności kredytowej. Kwestią dyskusyjną jest fakt, czy spłata raty zalicza się do potrzeb dziecka. Na pewno w wielu przypadkach zaciągnięcie takiego zobowiązania może stanowić formę wsparcia dla najmłodszych, jeśli zaciągane jest na potrzeb zakupu sprzętu RTV, wyjazdu wakacyjnego, przeprowadzenia remontu czy innych tego typu potrzeb.