Gdy brak nam odpowiednich środków na koncie w celu opłacenia rachunków, lub spłaty zaległego długu, staramy się szukać pomocy w różnych bankach, oraz w firmach pożyczkowych. Bywają takie przypadki, gdzie widzimy konkretną ofertę z usługą, ale ucieka nam przed nosem w krótkim czasie, ponieważ długo czekaliśmy na kredyt. W niniejszym artykule podpowiemy, jak dostać kredyt hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny, oraz ile trzeba na niego czekać.

Czym jest kredyt hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny?

Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu, warto zapoznać się z wymienionymi wyżej kredytami, aby dopasować konkretną ofertę do klienta. Gdy planujesz kupić jakąś nieruchomość, to polecanym kredytem jest kredyt hipoteczny. Jeśli zastanawiasz się, ile trwa załatwianie kredytu hipotecznego dowiesz się z go2kredyt.pl jak przebiega ta procedura. Kredyt hipoteczny jest korzystną opcją, gdy mamy okazję na kupno działki w atrakcyjnej cenie. Warto zaznaczyć, że koszta nieruchomości mogą być zmienne w zależności od jej wartości jakościowej.

Innym z popularnych kredytów jest kredyt gotówkowy, charakteryzuje go brak konieczności wskazania celu, na jaki wydasz pieniądze. Przy kredycie gotówkowym zawierana jest umowa pomiędzy kredytodawcą, a kredytobiorcą w celu pożyczenia ustalonej kwoty pieniężnej w określonym terminie spłaty. Kredyt konsolidacyjny zdecydowanie odbiega od powyższych kredytów, ponieważ polega na zapożyczeniu kolejnego kredytu w celu spłaty zaległych zadłużeń.

Ile się czeka na kredyt hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny?

W zależności od kredytu, czas oczekiwania może być podobny, lub zróżnicowany. Gdy wybierzemy odpowiedni dla nas kredyt, trzeba wypełnić formularz uwzględniając wszystkie dane kredytobiorcy. Następnie bank, lub firmy pożyczkowe weryfikują dane konsumenta, po czym wydawana jest decyzja o przyznanie kredytu. W przypadku kredytu hipotecznego, okres oczekiwania wynosi 21 dni od momentu skompletowania wszystkich wymaganych dokumentów. W większości bankach na kredyt gotówkowy można czekać 1-2 dni od momentu złożenia wszystkich formularzy. Przy kredycie konsolidacyjnym sprawa wygląda tak, że bank może przeznaczyć kredyt tego samego dnia, jeśli spełniły się odpowiednie wymagania. Gdy kredytobiorca skompletuje dokumenty i bank pozytywnie rozpatrzy weryfikację klienta, to gotówkę może otrzymać w ciągu kilku minut. Należy mieć na uwagę fakt, że niektóre banki mają podobny schemat działania, jednakże okres oczekiwania na konkretny kredyt może być zupełnie zróżnicowany.

Kto może dostać kredyt?

Banki starają się wybierać oferty kredytowe, tak, aby były zgodne z oczekiwaniami kredytobiorców. Kredyty gotówkowe może wziąć każdy, jeśli konsument ukończył 18 lat (bank może odrzucić wniosek nawet po ukończeniu pełnoletności ze względu na ranking spłacanych kredytów przez młode osoby), posiada stały dochód, jest polskiej narodowości itp. Kredytobiorca może otrzymać kredyt hipoteczny, jeśli planuje zakupić nieruchomość, dokładnie rozpatrzył ofertę proponowaną przez bank i spełnił powyższe kryteria. W przypadku kredytu konsolidacyjnego, to jest on przyznawany głównie tym osobom, które mają problem ze spłatą zaległych pożyczek.

Warto zapoznać się z powyższymi kredytami, ponieważ są jednymi z wielu opcji pomocy finansowej, które umożliwiają nam zaplanowanie przyszłych czynności.