Obecne czasy wymusiły na ludziach konieczność załatwiania większości spraw przez internet. O ile robienie zakupów online stało się powszechne wcześniej, tak również instytucje finansowe i urzędy wprowadziły system załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w oddziale. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie konkretnie są to sprawy.

Darmowe konto bankowe przez internet

Najłatwiej jest wnioskować o założenie konta osobistego przez internet. Jego prowadzenie nie wiąże się z żadnym ryzykiem ani dla klienta, ani dla banku w związku z czym, można je otworzyć bez wychodzenia z domu. Niektóre banki wprowadziły opcję założenia konta przez selfie. Wystarczy pobrać specjalną aplikację na telefon i postępować według wskazówek na ekranie. Wszystko nie trwa dłużej niż 10 minut i konto jest gotowe. Umowę można podpisać online pod warunkiem, że posiada się rachunek w innym banku. Należy wtedy wykonać przelew weryfikacyjny, z którego konta jest się posiadaczem, by na tej podstawie bank mógł potwierdzić tożsamość klienta. Nowością jest za to wideo weryfikacja polegająca na połączeniu z konsultantem. Wystarczy do tego komputer z kamerką, tablet lub telefon. Zanim zdecydujesz się na otwarcie nowego rachunku, porównaj ze sobą oferty tak, aby znaleźć darmowe konto dopasowane do twoich potrzeb. Pomogą ci w tym źródła internetowe, np. porady jak założyć konto bankowe przez internet wskazuje 4banki.pl.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy to kolejny przykład kredytu przyznawanego online. Aby o niego zawnioskować, należy wypełnić stosowny formularz i poczekać na telefon. Zgłosi się konsultant, który przedstawi ofertę. Umowę można podpisać bez wychodzenia z domu. Można to zrobić mailowa lub przez wspomnianą wideo weryfikację. Trzeba jednak liczyć się z tym, że udzielając kredytu w ten sposób, bank bierze na siebie znacznie większe ryzyko. Dlatego w zależności od indywidualnej zdolności kredytowej oraz pożyczanej kwoty, opcja kredytu gotówkowego przez internet może być dla niektórych niedostępna. Wtedy konieczna jest wizyta w placówce.

Konto firmowe online

To spore ułatwienie dla przedsiębiorców. Mogą oni skorzystać z szeregu usług bankowych online, a ten całkowicie bezproblemowy to założenie konta firmowego przez internet. Wystarczy wypełnić wniosek i zaznaczyć odpowiednią opcję, która umożliwi załatwienie wszelkich formalności online. We wniosku konieczne jest podanie numeru aktualnego rachunku osobistego, a następnie wykonać przelew weryfikacyjny. Kwota z przelewu wraca potem na konto po pomyślnie zakończonym procesie i zazwyczaj jest to symboliczna złotówka.

Inne produkty bankowe online

Oprócz kont bankowych czy kredytów można zadbać o oszczędności. Również bez wychodzenia z domu można otworzyć lokatę lub konto oszczędnościowe. Jeśli planuje się skorzystanie z takiej oferty banku, trzeba poszukać takiej opcji w indywidualnej bankowości elektronicznej. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest to, aby być klientem danego banku.