Kantor, kantory wymiany walut Głogów

Głogów leży na obszarze Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego, co, jak można się domyślić, miało duży wpływ na tutejszą gospodarkę. Miedź stanowi tutaj główny element przemysłu skupiony w Hucie Miedzi Głogów. Rozwój gospodarki jest dodatkowo wspierany przez cały czas rozwijający się transport. W Głogowie krzyżuje się wiele szlaków komunikacji zarówno drogowej, kolejowej i rzecznej, co sprawia, że miasto samo w sobie jest węzłem komunikacyjnym. Znajdują się tutaj cztery czynne stacje kolejowe,  międzynarodowa linia kolejowa jadąca ze Szczecina, przez Głogów, Wrocław aż na południe Europy. Odra umożliwia działanie transportu rzecznego, rozbudowana lista połączeń autobusowych umożliwia mieszkańcom na szybką i wygodą podróż do innych miast w województwie dolnośląskim.

Pomimo zasobności tutejszych terenów w miedź, miasto nosi zgoła odmienną nazwę, która wywodzi się od krzewów kłujących. Miasto zwane było wcześniej „terenem porośniętym głogiem” lub „miastem głogu”.

Turystów, a zwłaszcza pielgrzymów, zainteresuje fakt, że przez miasto przechodzi Wielkopolska Droga św. Jakuba oraz Dolnośląska Droga św. Jakuba będąca odcinkiem szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Osobom, które z Głogowa wybierają się za granicę, a także turystom spoza Polski, przyda się informacja dotycząca kantorów w Głogowie, którą znajdziecie w naszej bazie. Wszystkie kantory Głogów z naszym zestawieniem są łatwiejsze do odnalezienie ze względu na dokładny adres placówki i numer telefonu.

Kantor, ulica, miasto
Edmar. Wielgus M., Saturna 76, Głogów
Gant Sp. z o.o. Kantor, al. Wolności 14, Głogów
Kantor wymiany walut, pl. Tysiąclecia 2, Głogów
Kantor Wymiany Walut „HIT” Jolanta Bogus, Jedności Robotniczej 8A, Głogów
Król Dariusz. Kantor wymiany walut, 1 Maja 8, Głogów
Zielony Rynek. Kantor, Armii Krajowej , Głogów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy