Kantor, kantory wymiany walut Kłodzko

Kłodzko to miasto malowniczo położone w Kotlinie Kłodzkiej. Tutejszy krajobraz malowany jest przez góry i wyżyny oraz zielone koryta rzek. To idealne miejsce na spędzanie czasu nie tylko na weekend, ale na całe wakacje.

Turystów w Kłodzku interesuje jednak to, co tajemnicze i nieodkryte. Nie lada gratką dla przyjezdnych są podziemia kłodzkie, które zaczęto drążyć już w XIII w. i zachowały się do dzisiaj. Początkowo powstawały piwnice pod domami kupców, w których przechowywano zapasy, z czasem jednak łączono je i powstał system podziemi i tuneli, w których rozwijał się przemysł. Podziemia przydały się podczas wojen, ponieważ w czasach niezgody służyły za schrony.

Drugą ciekawostką miasta jest Twierdza Kłodzko wznosząca się na Górze Fortecznej. Tutaj również turyści mogą przejść podziemnym labiryntem korytarzy. Do zwiedzania twierdzy miasto zachęca zwłaszcza w sierpniu, kiedy to odbywają się tu Dni Twierdzy Kłodzkiej. Można wtedy obserwować rekonstrukcję bitwy o twierdzę, a po bitwie wszyscy są zaproszeni na Biesiadę Forteczną i rockowy koncert.

Zagraniczni turyści, którzy chcieliby zasmakować takich atrakcji, przed udaniem się do twierdzy muszą najpierw wymienić swoją walutę w kantorach w Kłodzku. Tylko w ten sposób będą mogli uregulować płatności za liczne atrakcje. Dokładne adresy i numery telefonów do kantorów Kłodzko znajdziecie na naszej stronie. Gorąco zapraszamy!

Kantor, ulica, miasto
Cent. Kantor wymiany walut. Marcinowska E., Grottgera 3 lok. 5, Kłodzko
Funt. Kantor wymiany walut, Bohaterów Getta 19, Kłodzko
Funt. Kantor wymiany walut. Kogut G., Wojska Polskiego 12, Kłodzko
Funt. Kantor wymiany walut. Kogut J., Daszyńskiego 4, Kłodzko
Janusz Gajewicz Kantor Wymiany Walut, pl. Bolesława Chrobrego 24a, Kłodzko
Kantor wymiany walut, Kościuszki 14a, Kłodzko
Korona sp.j. Kantor wymiany walut, Daszyńskiego 8, Kłodzko

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy