Kantor, kantory wymiany walut Kłodzko

Kłodzko to miasto malowniczo położone w Kotlinie Kłodzkiej. Tutejszy krajobraz malowany jest przez góry i wyżyny oraz zielone koryta rzek. To idealne miejsce na spędzanie czasu nie tylko na weekend, ale na całe wakacje.

Turystów w Kłodzku interesuje jednak to, co tajemnicze i nieodkryte. Nie lada gratką dla przyjezdnych są podziemia kłodzkie, które zaczęto drążyć już w XIII w. i zachowały się do dzisiaj. Początkowo powstawały piwnice pod domami kupców, w których przechowywano zapasy, z czasem jednak łączono je i powstał system podziemi i tuneli, w których rozwijał się przemysł. Podziemia przydały się podczas wojen, ponieważ w czasach niezgody służyły za schrony.

Drugą ciekawostką miasta jest Twierdza Kłodzko wznosząca się na Górze Fortecznej. Tutaj również turyści mogą przejść podziemnym labiryntem korytarzy. Do zwiedzania twierdzy miasto zachęca zwłaszcza w sierpniu, kiedy to odbywają się tu Dni Twierdzy Kłodzkiej. Można wtedy obserwować rekonstrukcję bitwy o twierdzę, a po bitwie wszyscy są zaproszeni na Biesiadę Forteczną i rockowy koncert.

Zagraniczni turyści, którzy chcieliby zasmakować takich atrakcji, przed udaniem się do twierdzy muszą najpierw wymienić swoją walutę w kantorach w Kłodzku. Tylko w ten sposób będą mogli uregulować płatności za liczne atrakcje. Dokładne adresy i numery telefonów do kantorów Kłodzko znajdziecie na naszej stronie. Gorąco zapraszamy!

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Cent. Kantor wymiany walut. Marcinowska E. Grottgera 3 lok. 5 Kłodzko
Funt. Kantor wymiany walut Bohaterów Getta 19 Kłodzko
Funt. Kantor wymiany walut. Kogut G. Wojska Polskiego 12 Kłodzko
Funt. Kantor wymiany walut. Kogut J. Daszyńskiego 4 Kłodzko
Janusz Gajewicz Kantor Wymiany Walut pl. Bolesława Chrobrego 24a Kłodzko
Kantor wymiany walut Kościuszki 14a Kłodzko
Korona sp.j. Kantor wymiany walut Daszyńskiego 8 Kłodzko

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy