Kantor, kantory wymiany walut Oleśnica

Miasto wież i róż – taki slogan promuje miasto Oleśnica, którego nazwa co prawda nie wywodzi się od róży, a od nazwy drzewa – olchy. II woja światowa i okres po niej odcisnął w mieście swoje piętno. Większość budynków była kompletnie zniszczona. Obecnie Oleśnica jest w okresie rozkwitu. Niegdyś rynek przenikał warkot samochodó1) i spaliny, dziś jest on całkowicie wykluczony z ruchu miejskiego. Taki stan rzeczy sprzyja spacerom, po niewielkim, ale urokliwym i odbudowanym rynku, gdzie znajduje się Ratusz a także pomnik Oli trzymającej różę, jako dawny symbol miasta.

Na uwagę zasługuje Zamek Książęcy w Oleśnicy, który od niedawna pojawił się na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców i jako nieliczny z budynków nie ucierpiał podczas wojny i mimo, że niewiele osób o tym wie jest udostępniony zwiedzającym. Okazałym zabytkiem Oleśnicy jest również Brama Wrocławska, która jako jedyna ostała się z czterech bram znajdujących się niegdyś w mieście. Brama Wrocławska, Zamek, Wieża Ratuszowa oraz kilka wież kościelnych górują nad miastem, a panoramę wież widać dokładnie wjeżdżając do miasta od strony Wrocławia. Wieczorem, kiedy wieże są podświetlone, widok jest jeszcze bardziej okazały.

Oleśnica to nie tylko zabytki, to również rekreacja, która koncentruje się wokół Oleśnickiego Parku Wodnego „Atol” oraz zagospodarowane tereny nad oleśnickimi stawami, gdzie można zażywać kąpieli słonecznych, wodny oraz podziwiać naturę spacerując alejkami lub pokonując trasy rowerowe.

Mimo, że Oleśnica jest średniej wielkości miastem, to nie brakuje tutaj turystów i gości z pobliskich miejscowości. Na terenie miasta działa kilka kantorów Oleśnica, w których w miarę potrzeb możemy wymienić pieniądze. Spis kantorów w Oleśnicy znajduje się w naszej bazie, a tak dokładna lokalizacja oraz godziny otwarcia poszczególnych punktów.

Kantor, ulica, miasto
Ponikowska Ewa. Kantor wymiany walut, Rynek 19, Oleśnica

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy