Kantor, kantory wymiany walut Wołów

Nie trudno się domyśleć jaki wizerunek znajduje się w herbie Wołowa. Jest to oczywiście brązowy wół umieszczony na białej tarczy herbowej. Skąd taka nazwa i jej upamiętnienie w herbie? Legenda głosi, że cała historia związana z Wołowem miała swój początek podczas drzemki pastuszka, a mianowicie od ucieczki stada wołów. Ów pastuszek odnalazł stado w miejscu, gdzie trawa miała być najbujniejsza i najbardziej soczysta, i to skłoniło go do osiedlenia się na tym terenie.

Miasto Wołów znajduje się w województwie dolnośląskim, a tutejsze terenu pokryte są łąkami, lasami i polami uprawnymi. Wspomnianego wcześniej woła znajdziemy na tle murów obronnych, które niewątpliwie są jedną z atrakcji turystycznych. Znajduje się tutaj również wiele innych obiektów godnych uwagi. Między innymi zamek piastowski, ratusz, pałac, a także kościoły czy budynek wagi.

Nie samymi zabytkami człowiek jednak żyje. Po zwiedzaniu warto rozgościć się w tutejszych restauracjach i kawiarniach kosztując regionalne przysmaki. Za wszystkie zapłacimy wyłącznie w walucie polskiej, dlatego obcokrajowcy powinni odwiedzić kantory w Wołowie, aby móc dokonywać transakcji gotówkowych w mieście.

Kantor, ulica, miasto
Trela Janusz. Kantor. Skup i sprzedaż walut, Piłsudskiego 14, Wołów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy