Kantor, kantory wymiany walut Ząbkowice Śląskie

Centrum Ząbkowic Śląskich dumnie góruje nad resztą miasta. To za sprawą ząbkowickiego ratuszu z XIX w. wzniesionego w stylu neogotyckim ze swoją strzelistą wieżą i zegarem zwany „pół zegarem”, ponieważ posiada tarczę numeryczną zawierającą liczny od 1 do 12, natomiast jego poprzednik miał 24 liczby na tarczy. Na uwagę zasługuje Krzywa Wieża, która nie bez kozery nazywana jest „śląską Pizą”. Co więcej, jest to największa wieża w Polsce i ma 34 m wysokości, a jej odchylenie obecnie wynosi 2,14 m. Krzywa Wieża ma swoje szczególne miejsce w kulturze miasta. Rokrocznie obchodzi swoje święto – „Dni i Nocy Krzywej Wieży”, które ściąga do Ząbkowic Śląskich całe tłumy turystów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości ze względu na liczne koncerty i atrakcje.

Nie możemy zapominać o zamku ząbkowickim, a właściwie pięknie zachowanych ruinach zamku, i murach obronnych. W mieście zachowało się również wiele domów i zespołu budynków, które przywołują historię urbanistyczną miasta na przełomie wieków.

W Ząbkowicach Śląskich nie zabrakło również usług prosperujących w mieście głównie ze względu na osoby przyjezdne. Szeroka baza noclegowa, gastronomiczna, a także liczne kantory w Ząbkowicach Śląskich sprawia, że każdy może czuć się tutaj odpowiednio ugoszczony. Szukając spisu kantorów Ząbkowice Śląskie zapraszamy do  zapoznania się z naszym zestawieniem, gdzie znajdziecie lokalizację, adresy i numery kontaktowe do punktów walutowych.

Kantor, ulica, miasto
Dukat sp.j. Gajewicz J.Z., 1 Maja 3, Ząbkowice Śląskie
Dukat sp.j. Kantor wymiany walut. Gajewicz J.Z., Kościuszki 17, Ząbkowice Śląskie
Gondek. Kantory, 1 Maja 25, Ząbkowice Śląskie

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy