Kantor, kantory wymiany walut Ziębice

Ziębice położone są w południowo-wschodniej części Dolnego Śląska. Znajdują się na Przedgórzu Sudeckim, co sprawia, że tutejsze tereny w głównej mierze stanowią falistą równinę. Na północy miasta znajduje się fragment Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich, gdzie można podziwiać krajobraz objęty ochroną. Walory przyrodnicze stanowią bardzo duży atut miasta. Niegdyś skupiano się tutaj na wydobyciu złóż surowców mineralnych.

W Ziębicach znajduje się Granica św. Jana. Pozostałość historyczna sprzed 700 lat, a jednocześnie jedyna tego typu granica na świecie. Składa się ona z kamiennych słupów, które nie łatwo odnaleźć. Jeden bok każdego ze słupów pokryty jest napisami łacińskimi oraz znakiem ukośnego krzyża. Oznaczają one granice dawnego księstwa biskupiego z końca XII w.

Poza kamiennymi słupami w Ziębicach znajduje się wiele cennych zabytków architektury – renesansowa wieża ratuszowa, Bazylika Mniejsza będąca najstarszym zabytkiem miasta, Zespół klasztorny Krzyżowców z XIII wieku, Kaplica Bożego Ciała, mury obronne, a także malowniczy Park Miejski.

Centrum miasta owocuje w lokale gastronomiczne i noclegowe, które czekają na przyjezdnych turystów. Osoby z zagranicy będą mogły na miejscu dokonać zakupu polskiej waluty w kantorach Ziębice po bardzo korzystnym kursie. Pełna lista kantorów w Ziębicach została udostępniona na naszej stronie.

Kantor, ulica, miasto
Domański Dariusz. Kantor wymiany walut, Kolejowa 11, Ziębice

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy