Kantor, kantory wymiany walut Mogilno

Mogilno położone jest na wielu różnych szlakach turystycznych. Wśród nich na czołowe miejsce wysuwa się Szlak Piastowski, który w Mogilnie biegnie obok kościoła św. Jana Apostoła i Ewangelisty z całym kompleksem klasztornym.

Przyroda w mieście odgrywa duże znaczenie. Teren, na którym położone jest Mogilno znajduje się na pojezierzu gnieźnieńskim i charakteryzuje się krajobrazem równinnym. Znajduje się tutaj jezioro Mogileńskie oraz Jezioro Wiecanowskie, z którego wypływa rzeka Panna. Środowisko naturalne jest tutaj wyjątkowo czyste, a w sąsiedztwie miasta możemy znaleźć kilka pomników przyrody.

Poza wspomnianym kościołem św. Jana Apostoła z klasztorem, który nota bene został ufundowany przez Bolesława Szczodrego, w Mogilnie znajdziemy jeszcze inne zabytki. Znajduje się tutaj neogotycki ratusz, późnogotycki kościół farny św. Jakuba Starszego, zabytkowy dworzec kolejowy oraz cmentarz komunalny. Niegdyś znajdowała się tutaj również synagoga z XIX w.

Mogilno prowadzi współpracę z zagranicznymi miastami partnerskimi, leżącymi na terenie Niemiec i Ukrainy. Obywatele tych państw chętnie zaglądają do Mogilna, i już nawet nie przejmują się zakupem polskiej waluty u siebie w kraju, ponieważ mogą ją nabyć w kantorach w Mogilnie. Adresy tych placówek są im dobrze znane, jeżeli jednak dopiero zaczynacie swoja przygodę z zagranicznymi podróżami spis kantorów Mogilno znajdziecie na naszej stronie.

Kantor, ulica, miasto
Borowiak Alicja i Piotr. PHU. Kantor wymiany walut. S.j., gen. Hallera 12, Mogilno

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa kujawsko-pomorskiego: Kantory Bydgoszcz, Kantory Toruń, Kantory Włocławek, Kantory Grudziądz, Kantory Inowrocław, Kantory Brodnica, Kantory Świecie

 

Polecamy