Kantor, kantory wymiany walut Hajnówka

Hajnówka nazywana jest przez wszystkich „bramą do Puszczy Białowieskiej”, a to dlatego, że położona jest na krańcu tejże puszczy. Okoliczne lasy i kolej wąskotorowa przyczyniła się do wzrostu znaczenia turystycznego Hajnówki, która była głównie ośrodkiem przemysłu drzewnego.

Ze względu na swoje położenie oraz dzięki powstaniu Muzeum Kultury Białoruskiej, Hajnówka stała się również ośrodkiem mniejszości białoruskiej. Każdego roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”, który łączy w sobie wiele kultur.

Wśród ważniejszych miejsc w mieście można wymienić pomnik żubra na Skwerze Dymitra Wasilewskiego, stację kolejową, pomnik ofiar wojen i represji, a spośród zabytków: drewnianą cerkiew pw. Świętych Braci Machabeuszy, domek dróżnika, „Dom Leśnika” oraz replikę stacyjki kolejki leśnej.

Hajnówka leży blisko wschodniej granicy. To niewątpliwie ma wpływ na obywatelstwo przyjeżdżających do miasta turystów. Zazwyczaj są to spontaniczne wyjazdy, więc miasto wyszło naprzeciw cudzoziemcom i uruchomiło kilka kantorów w Hajnówce, aby zagraniczni przyjezdni nie mieli problemów z wymianą waluty. Z naszej strony przygotowaliśmy bazę kantorów Hajnówka oraz wszelkimi niezbędnymi danymi do kontaktu.

Kantor, ulica, miasto
Kazimierz Zachaj Usługi, 3 Maja 47, Hajnówka

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podlaskiego: Kantory Białystok, Kantory Suwałki, Kantory Łomża, Kantory Augustów, Kantory Bielsk Podlaski, Kantory Zambrów, Kantory Grajewo

 

Polecamy