Kantor, kantory wymiany walut Kętrzyn

Początki Kętrzyna są bardzo burzliwe. Miasto leży na terytorium dawnych Bartów, których ziemie zostały spalone, a nawróconych mieszkańców przesiedlono.

Czasy najazdów krzyżackich odbiły swoje piętno w tutejszych zabytkach. Znajduje się tutaj Zamek Krzyżacki z XIV-XVII w. i obecnie jest siedzibą muzeum i biblioteki. W Kętrzynie znajduje się również wiele budynków sakralnych. Wśród nich wspomnieć należy o Bazylice Mniejszej św. Jerzego, która jest jednym z najlepiej zachowanych kościołów obronnych na Mazurach, a także kościół św. Jana z dawna kaplicą cmentarną, która służyła jako Szkoła Wielka dla kandydatów starających się o przyjęcie na Uniwersytet w Królewcu. Na uwagę zasługują podziemia kętrzyńskie, które powstały zarówno w czasach średniowiecza jak i w okresie II wojny światowej. Te średniowieczne łączyły zamek krzyżacki z kościołem św. Jerzego, natomiast te z okresu II wojny światowej miały służyć za schrony obronne i bojowe.

Czas w Kętrzynie upływa nieubłaganie. Oprócz ciekawej historii miasta na turystów czeka szerokie zaplecze gastronomiczne, baza noclegowa oraz liczne bankomaty i kantory Kętrzyn. Dzięki takiemu zapleczu, turyści mogą skorzystać z lokalnych atrakcji i milo spędzić czas w tym zakątku Polski. Szukając kantorów w Kętrzynie warto zajrzeć do naszej bazy punktów walutowych i sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe placówki.

Kantor, ulica, miasto
Cichoń Mariola. Kantor Wymiany Walut., gen. Sikorskiego 34A, Kętrzyn
Kantor wymiany walut, pl. marsz. Piłsudskiego 3 lok. 1a, Kętrzyn
Pyrka Dariusz. Kantor wymiany walut, gen. Sikorskiego 11, Kętrzyn
Turkiel B. Kantor wymiany walut, gen. Sikorskiego 34, Kętrzyn

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy