Kantor, kantory wymiany walut Węgorzewo

Miasto Węgorzewo na stałe weszło do terytorium ziem polskich w 1945 r. Tutejsza ludność stanowiła głównie polskich przesiedleńców, którzy wyparli z miasta ludność niemiecką. Historia Węgorzewa sięga jednak znacznie dalej. Początki miasta sięgają czasów, kiedy to zakon krzyżacki podbił zajmujące te tereny gród Galindów i rozpoczął budowę zamku, a później przyzamkowej osady. Zamek i osada były drewniane i zostały spalone w XIV w. przez Litwinów. Kilka lat później Krzyżacy wznieśli nowy, murowany zamek, a także powstały tutaj dwie osady. Pod polskim zwierzchnictwem Węgorzewo znalazło się w XV w., niestety już dwa wieku później znalazło się pod panowanie Prus, a później Niemczech.

Z zabytków zachował się wspomniany zamek krzyżacki, późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, ratusz, pałac i park. Wolny czas można tutaj spędzić nad jeziorem Mamry, Kanałem Młyńskim lub w przystani jachtowej i rybackiej.

Poszukujące w mieście kantorów Węgorzewo, pomocna może przydać się nasza baza danych, w której zamieściliśmy nie tylko dokładny adres kantorów w Węgorzewie, ale również godziny otwarcia, telefon kontaktowy i oznaczenie na mapie. Polecamy!

Kantor, ulica, miasto
Cabaj Hanna. Kantor wymiany walut, Zamkowa 10, Węgorzewo

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa warmińsko-mazurskiego: Kantory Olsztyn, Kantory Elbląg, Kantory Ełk, Kantory Ostróda, Kantory Iława, Kantory Giżycko, Kantory Kętrzyn

 

Polecamy