Kantor, kantory wymiany walut Piła

Wydawać by się mogło, że miasto Piła w swoim herbie będzie mieć narzędzie do cięcia. Wbrew pozorom przedstawia on jednak czerwonego lub brązowego jelenia, który skacze na zielonej trawie. To za sprawą okolicznych borów sosnowych, którymi otoczone jest miasto i bujnością tutejszej fauny. Miasto leży nad rzeką Gwdą, która dzieli miejscowość na część wschodnią i zachodnią.

Przyroda odgrywa tutaj bardzo dużą rolę i nie skłamie ten, kto powie, że obszary zielone przeważają w tym mieście. Będą tu koniecznie należy przespacerować się po Parku Miejskim oraz po Parku na Wyspie.

Piła jest również ważnym, wielkopolskim ośrodkiem gospodarczym, a to ze względu na dużą ilość przedsiębiorstw, które trudnią się tutaj handlem, naprawami, nieruchomościami, budownictwem i przetwórstwem przemysłowym. Zakładem, zatrudniającym najwięcej pracowników jest Philips Lighting Poland S.A.

Turystyka Miasta Piły skupia się na rekreacji sportowej. Znajdziemy tutaj wiele szlaków pieszych, szlaków rowerowych, a także wodno-kajakowych. Na uwagę zasługuje transport rowerowy, gdyż w mieście znajduje się około 18 km dróg rowerowych. Poza szlakami rowerowymi, miasto słynie również z prestiżowych tytułów otrzymanych w rozgrywkach żużlowych. Jeżeli jednak wolimy zwiedzać zabytki zamiast uprawiać sport, w Pile również znajdziemy ku temu sposobność. Urodził się tutaj Stanisław Staszic, a na odbudowanym budynku, w którym to miało miejsce widnieje pamiątkowa tablica. Zobaczyć należy Okrąglak czyli parowozownie a także kasyno oficerskie, schrony bojowe oraz chałupy wiejskie na przedmieściach.

Rozwój turystyki przyczynił się do powstawania w mieście licznych punktów wymiany walut. Kantory w Pile przydadzą się w znacznej mierze sąsiadom znad zachodniej granicy, którzy często odwiedzają to miasto. Chcących wymienić walutę może wspomóc nasza baza danych z dokładnymi informacjami odnośnie poszczególnych kantorów.

Kantor, ulica, miasto
Estra. Kantor wymiany walut, Bohaterów Stalingradu 5, Piła
Kantor wymiany walut sp.j., Śródmiejska 16, Piła
Open. Kantor wymiany walut, Franklina Roosevelta 43, Piła
Paprocki Zenon. Kantor wymiany walut, Rynkowa 14, Piła

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy