Kantor, kantory wymiany walut Środa Wielkopolska

Środa Wielkopolska to niewielkie miasto położone w województwie wielkopolskim, będące siedzibą samorządu powiatu średzkiego. Miejscowość pełni rolę lokalnego węzła komunikacyjnego i ośrodka usługowo-przemysłowego. Środka Wielkopolska jest zamieszkiwana przez około 22 tysiące osób. Nazwa nawiązuje do wyrazu „środek” i w staropolskim języku brzmiała „śrzoda” (pochodziła od środkowego dnia tygodnia, w którym w średniowieczu odbywały się miejskie targi).

Największym walorem miasta jest jego rynek i zachowany historyczny układ urbanistyczny starego miasta. Mieszkańcy są szczególnie dumni z wzniesionego w XIX wieku ratusza i neoromańskiego poewangelickiego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W mieście działają liczne urzędy, banki i kantory. W Środzie Wielkopolskiej prosperuje także wiele ośrodków posiadających dobrze zaopatrzone zaplecze oświatowe i kulturowe, co umożliwia mieszkańcom miasta rozwój i pielęgnowanie pasji.

Zastanawiasz się, gdzie w powiecie średzkim znajdziesz najdłużej otwarty punkt wymiany walut? Sprawdź naszą bazę kantorów ze Środy Wielkopolskiej. Wszystkie dane są na bieżąco aktualizowane. Zachęcamy do korzystania!

Kantor, ulica, miasto
Jakubiak Andrzej Ryszard. Kantor wymiany walut, Wałowa 2, Środa Wielkopolska
Pomarańczarnia s.c. Kantor wymiany walut. Jarno A.P., pl. Armii Poznań , Środa Wielkopolska

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy