Kantor, kantory wymiany walut Trzcianka

Miasto Trzcianka położone jest na Pojezierzu Wałeckim, nad rzeką o takiej samej nazwie. Znajdują się tutaj również cztery jeziora, które mają duży wpływ na krajobraz okolicy.

Nazwa miejscowości wzięła się prawdopodobnie od łąk porośniętych trzciną. Od czasów najdawniejszych rozwijało się tutaj sukiennictwo i handel wełną. Sukiennictwo rozwinęło się do tego stopnia, że w XVIII w. miasto było uznawane za jeden z największych ośrodków sukienniczych na terenach Wielkopolski. Obecnie jest to bardzo malowniczy ośrodek turystyczny, który skupia się głównie nad jeziorem Sarcze. Znajduje się tutaj Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Park Ryb Słodkowodnych. Dla przyjezdnych zostały udostępnione tutaj plaże, a także przystań żeglarska, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz korty tenisowe i boiska do gier grupowych. W pobliżu jeziora znajduje się również hotel wraz z polem kampingowym. Decydując się na pobyt w Trzciance można podziwiać walory przyrody przemierzając trasy rowerowe lub podczas pieszych wycieczek.

Zagraniczni turyści, którzy nie zdążyli zakupić polskiej waluty, mogą to uczynić w kantorach w Trzciance, które mają do zaoferowania preferencyjne kursy walut. Kontakt do poszczególnych kantorów Trzcianka znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Kantor, ulica, miasto
Atol. Kantor wymiany walut, gen. Władysława Sikorskiego 6, Trzcianka

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa wielkopolskiego: Kantory Poznań, Kantory Kalisz, Kantory Konin, Kantory Piła, Kantory Ostrów Wielkopolski, Kantory Gniezno, Kantory Leszno

 

Polecamy