Kantor, kantory wymiany walut Myślibórz

Podróżując przez południowo-zachodnią cześć województwa zachodniopomorskiego natrafimy na miejscowość Myślibórz. To niewielkie miasto leży nad Jeziorem Myśliborskim, które z kolei daje idealne miejsce do wypoczynku w upalne dni. Według historyków Myślibórz pochodzi z pierwszej połowy XIII wieku, a prawa miejskie zostały mu nadane w drugiej połowie owego wieku. Zwiedzając miasto możemy natrafić na ciekawe zabytki. Ratusz to klasycystyczna, dwukondygnacyjna budowla, w której mieści się obecnie Urząd Miasta i Gminy. Pochodzące z XIII wieku Kolegiata św. Jana Chrzciciela i klasztor podominikański to kolejne obiekty, które należy zobaczyć. Ciekawą budowlą są też stare fragmenty murów obronnych miasta, których pierwotna długość liczyła prawie 2 km. Z tych czasów ostały się: Brama Pyrzycka z XIV wieku, Brama Nowogródzka, Baszta Prochowa z XV wieku. Dla wytrwałych podróżników, nie lada gratką, może być wiatrak holenderski i wieża ciśnień, a na północ od miasta grodzisko z epoki żelaza.

Do miasta należy również zajrzeć z innego powodu. Bliskość granicy z Niemcami powoduje iż turyści szukają korzystnych pod względem kursów kantorów Myślibórz. Te właśnie znajdują się w miejscowości zlokalizowane przy głównych drogach. Z pewnością wymiana będzie korzystna, a przy dużej ilości gotówki możemy liczyć na negocjacje.

Kantor, ulica, miasto
Ulicz S. Kantor wymiany walut, Bohaterów Warszawy 24, Myślibórz

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa zachodniopomorskiego: Kantory Szczecin, Kantory Koszalin, Kantory Stargard, Kantory Kołobrzeg, Kantory Świnoujście, Kantory Szczecinek, Kantory Police

 

Polecamy