Kantor, kantory wymiany walut Świnoujście

Świnoujście to bardzo ciekawe miasto leżące tuż przy granicy z Niemcami. Uchodzi ono za uzdrowisko i jest najdalej wysuniętym miastem na północy naszego kraju. Miasto położone w województwie zachodnio-pomorskim leży u ujścia jednej z dwóch największych rzek Polski – Odry. W związku z tym położone jest ono na trzech dużych wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór, oraz wielu mniejszych. Łącznie jest ich aż 44. Położenie takie było nie lada wyzwaniem dla skomunikowania miasta z resztą kraju. Do dziś oprócz kilu mostów istnieją przeprawy promowe, które są swego rodzaju wizytówką miasta i zarazem atrakcją turystyczną. Miasto powstało w XII wieku, co przyczyniło się do powstania wielu zabytków. Najciekawsze z nich, i warte odwiedzania to, zespół fortów Twierdzy Świnoujście, Park Zdrojowy, dawna stocznia z końca XIX wieku. Miłośnicy II wojny światowej mogą odwiedzić basen U-bootów położony na wyspie Kasibór. Było to miejsce postojów tych niemieckich łodzi podwodnych. Jedną z niewątpliwie ciekawszych atrakcji Świnoujścia jest latarnia morska. Ci, którzy uwielbiają tego typu zabytki z pewnością ucieszy fakt iż jest ona otwarta dla zwiedzających i można na nią się wspiąć. Z jej szczytu rozciąga się cudowny widok na morze oraz na okolicę.

Położenie Świnoujścia pozwoliło na bogaty rozwój flory i fauny. Wyspy Uznam i Wolin to bogactwo lasów bukowych, a na tutejszych wydmach możemy odnaleźć mikołajka nadmorskiego, czy rokitnika. Klimat słodkowodny oraz morski stworzyły idealne warunki dla rozwoju roślin pochodzenia atlantyckiego. Fakt, iż miasto leży na kilkudziesięciu wyspach dało idealne warunki dla rozwoju ryb. Znajdziemy tutaj śledzia, dorsza, płastugę, szprota i makrelę.

Dzięki wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu granic, miasto odwiedzają liczni turyści z Niemiec. Nie tylko niskie ceny przyciągają naszych sąsiadów, ale także fakt iż w mieście jest dużo kantorów Świnoujście, w których można wymienić gotówkę. Kantory w Świnoujściu z pewnością mają korzystniejszy kurs niż te zlokalizowane poza granicą kraju. Dodatkowo ilość ich jest na tyle wystarczająca, ze każdy turysta zagraniczny wymieni walutę w pobliskim kantorze.

Kantor, ulica, miasto
27. Kantor wymiany walut, pl. Wolności 5/7, Świnoujście
Adrianna. Kantor wymiany walut, Wybrzeże Władysława IV 23b, Świnoujście
„AMON” Leszek Sumiński, Legionów 39 lok. 67, Świnoujście
Anna Tęcza Tęcza, Graniczna 8 lok. 1, Świnoujście
FH „EV-EX-IM”, Bydgoska 1, Świnoujście
Fides Sebastian Walczak, Grunwaldzka 54, Świnoujście
Grand Cash Denis Kapitanowski, Wojska Polskiego 16A lok. 20, Świnoujście
Kantor Korona Mariusz Rychlik, K. Miarki 4 lok. 3, Świnoujście
Kantor wymiany walut, Mazowiecka 68a, Świnoujście
Parzybut Stefan. Kantor wymiany walut, Bohaterów Września 83, Świnoujście
Prestige Point Bartłomiej Ciarka, Armii Krajowej 1, Świnoujście
Seweryn Kwaśniak, Grunwaldzka 48 lok. 3, Świnoujście
Śliczniuk Daniel i Edward. Kantor wymiany walut s.c., Staszica 2, Świnoujście

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa zachodniopomorskiego: Kantory Szczecin, Kantory Koszalin, Kantory Stargard, Kantory Kołobrzeg, Kantory Świnoujście, Kantory Szczecinek, Kantory Police

 

Polecamy